Агромаркет

Ostchem наполягає на введенні обмежень щодо імпорту російських добрив

Ostchem наполягає на введенні обмежень щодо імпорту російських добрив

Найбільший виробник добрив в Україні ‒ компанія Ostchem, що входить у Group DF Дмитра Фірташа ‒ виступає за введення мит на російські карбамід і карбамідно-аміачну суміш (КАС) для збереження роботи українських хімічних підприємств.

«Ми впевнені, якщо загороджувальні мита не будуть впроваджені, за це буде заплачена занадто висока ціна: зупинка шести українських хімічних заводів, 100 тисяч звільнених українців, яких повинен буде взяти на баланс Фонду соцстраху з безробіття», ‒ повідомив директор з комунікацій Group DF Олег Арестархов.

За його словами, в разі зупинки заводів значну частину доходів втратять такі міста, як Рівне (25% бюджету), Сєвєродонецьк (92% бюджету), Черкаси (27% бюджету), Одеса (8% бюджету).

Голова правління ПАТ «Азот» Віталій Скляров зазначив, що українські підприємства вимагають введення мит не для того, щоб отримати неконкурентні переваги, а щоб мати можливість справедливо конкурувати.

«Ми просимо уряд забезпечити нам рівні умови на ринку з російськими виробниками. Ми неодноразово говорили: буде дешевий природний газ ‒ ми зробимо дешеві азотні добрива», ‒ повідомив він.

Віталій Скляров додав, що зараз українські підприємства працюють виключно в ринкових умовах, тому всі ціни компанії об’єктивні.

Директор по комплаенс Group DF Ігор Гольченко вважає некоректною інформацію про те, що експортна і внутрішня ціна на добрива в Україні істотно відрізняються.

«Ціна на внутрішньому ринку є ціною за дрібнооптові або роздрібні партії продукції, на відміну від ціни FOB. Окрім того, в цю ціну входять витрати, пов’язані з логістикою, зберіганням продукції на складах, упаковкою тощо», ‒ заявив він у коментарі «Інтерфакс-Україна».

Ігор Гольченко додав, що ціна на азотні добрива на FOB Чорне море ‒ це ціна торговельних посередників з продажу великих оптових партій (20-100 тис. тонн і більше) на світові ринки, які залежать від імпорту.

«З огляду на те, що останніми роками обсяг експорту українського виробництва скоротився в рази, ціна на FOB Чорне море ‒ це фактично індикатор ціни виробників Росії, у яких є доступ до дешевого природного газу», ‒ сказав він.

Директор з маркетингу, стратегічного аналізу і планування Ostchem Марія Беззубова вважає, що якщо антидемпінгові мита не будуть впроваджені, Україна ризикує потрапити у повну залежність від російських постачальників добрив, які, відчувши монополію, зможуть влаштувати ціновий диктат.

Як повідомлялося, низка аграрних асоціацій просить Кабінет міністрів скасувати антидемпінгові мита на російську аміачну селітру і не вводити додаткові мита на карбамід та КАС.

Аграрні об’єднання просять прем’єр-міністра доручити Антимонопольному комітету провести розслідування на ринку добрив і накласти штрафні санкції на учасників цінової змови. Щоб уникнути нових змов на ринку добрив, підписанти вважають за необхідне ініціювати введення постійного нагляду з боку АМКУ за відповідністю цін внутрішнього ринку економічно обґрунтованому рівню.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!