Агромаркет

На утилізацію непридатних пестицидів у Джуринському отрутомогильнику потрібно 120 млн грн.

На утилізацію непридатних пестицидів у Джуринському отрутомогильнику потрібно 120 млн грн.

Залишок непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин у Вііницькій області складає майже 789 тонн. З них близько 656 тонн свого часу втратили власника і сьогодні є безхазяйними. Про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації Микола Ткачук.

«Приблизно 2,1 тис. тонн все ще перебувають у Джуринському отрутомогильнику – найбільшому в Європі сховищі непридатних пестицидів, яке було створене у 1978 році внаслідок звезення сюди пестицидів з 9 областей України: Вінницької, Житомирської, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Волинської», – зазначив він.

За словами чиновника, минулого року на перезатарення небезпечних хімічних засобів у нову пристосовану для зберігання та подальшого транспортування тару з обласного фонду охорони навколишнього середовища було виділено 1,3 млн грн. Це дало можливість в повному обсязі виконати зазначені роботи у 57 територіальних громадах 13 районів області.

У 2016 році на ці потреби передбачено виділити понад 865 тис. грн., з яких понад 350 тис. грн. уже надійшли на рахунки сільських рад.  «Завдяки цьому маємо намір навести порядок з небезпечними хімічними засобами захисту рослин ще у 30 територіальних громадах 9 районів області», – зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Вінницької ОДА.

Проте, незважаючи на заходи щодо подолання екологічної загрози, розпочаті в минулі роки, небезпечні речовини, захоронені на Джуринському отрутомогильнику, продовжують залишатися серйозною проблемою для області.

«Навіть з урахуванням частини уже вивезених пестицидів з цього об’єкту, дане питання потребує значних капіталовкладень, – підкреслив Микола Ткачук. –  За попередніми підрахунками (а точну цифру можна буде назвати тільки після спеціалізованого дослідження), вартість робіт з утилізації відходів та рекультивації забрудненої ділянки може сягати 120 млн грн. Тобто це справа не одного дня, а в ситуацію потрібно втручатись негайно».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!