Розвиток відгодівлі та переробки ВРХ дасть Україні $1 млрд додаткової виручки
Приблизно $1 млрд додаткової виручки щорічно втрачає агросектор України, ліквідуючи основну частину поголів’я молочних бичків у ранньому віці, замість того, щоб відгодовувати їх до м’ясних кондицій. На цьому наголошували виробники та експерти ринку на прес-конференції, присвяченій перспективам виробництва та експорту української яловичини.
Україна має дуже гарні умови для розвитку цього напряму агробізнесу: найдешевші у світі корми, географічне розташування поряд із найбільшими ринками збуту та вже існуюче поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ).
«Ринок яловичини набагато ширший, ніж ринок свинини, яку в багатьох країнах не споживають через релігійні причини. Крім арабського світу, поряд з Україною знаходиться і найбільший та найстабільніший світовий імпортер яловичини ‒ ЄС, доступ до якого отримати цілком реально, запровадивши промислове виробництво та переробку», ‒ зазначає економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак.
Додатковою перевагою від розвитку відгодівлі та переробки ВРХ є створення внутрішнього ринку збуту для приблизно 1 млн тонн фуражних зернових та 400 тис. тонн шротів, який зараз потрібно знаходити поза межами країни, більш ефективне використання відходів харчової промисловості, створення джерела додаткової виручки для виробників молока, розвиток внутрішнього споживання якісної яловичини та запровадження кількох тисяч додаткових робочих місць в сільській місцевості.
Додати коментар