Агрономія

LNZ Group розвиває пасіки, щоб покращити гібридізацію соняшника і виробляти мед

LNZ Group розвиває пасіки, щоб покращити гібридізацію соняшника і виробляти мед

Без застосування пасік якісна гібридизація соняшнику неможлива, вважають фахівці компанії LNZ Group. Тому цьогоріч вони започатковали проект «Пасіка», в рамках якого на полях компанії встановлено понад 4 тис. вуликів.

«Соняшник може вирости великим, яскравим, але без запилення насіння в нього не буде. Для цього безпосередньо на ділянках гібридизації ставляться вулики, ‒ зазначає директор з аграрного виробництва LNZ Grouр Роман Франчук. ‒ Найбільше вуликів у Шполянському кластері, адже саме тут зосереджений основний масив полів соняшнику. На лівобережжі Черкащини – більше двох сотень вуликів, і ще півтисячі – на Сумщині».

LNZ Group має як власні вулики, так і орендовані у бджолярів. За словами Романа Франчука, власникам пасік компанія сплачує кошти і не претендує на їхній мед. «Отриманий мед пасічники забирають собі. Працюємо з ними за контрактом вже не один рік. Ми ж маємо лише той мед, який викачується із пасік компанії», ‒ зазначив він.

Впровадження проекту «Пасіка» пов’язане із розширенням посівних  площ соняшника та із підвищенням вимог компаній-партнерів. Раніше розрахунок був від 2 до 4 вуликів на гектар, тепер же на таку ж площу виставляється не менше 4.

Наступного року LNZ Group планує значно збільшити кількість власних пасік – за попередніми розрахунками щонайменше до 1,5-2 тис.

Водночас Роман Франчук додає, що цьогоріч медозбір не надто вдалий. Перші медоноси не принесли хорошого урожаю, і основну роль у цьому відіграли несприятливі погодні умови. Саме це завадило компанії розпочати реалізацію власного меду. «Та це питання лишається перспективним у наступному році», ‒ наголосив Роман Франчук.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!