«Астарта» планує виробити 450 тонн цукру і майже вдвічі збільшити його експорт
Агропромхолдинг «Астарта» в 2016 році планує наростити експортні поставки цукру майже в два рази, до 70 тис. тонн. Про це заявив генеральний директор компанії Віктор Іванчик.
«Гадаю, що компанія експортує ніяк не менше 50 тис. тонн, а то і 70 тис. тонн цукру», ‒ зазначив він.
З початку року «Астарта» вже поставила на експорт близько 20 тис. тонн цукру. У 2015 році компанія експортувала близько 34 тис. тонн цукру.
За словами Володимира Іванчика, у 2016 року компанія розраховує виробити близько 450 тис. тонн цукру.
Зростання цін на цукор на зовнішніх ринках робить експорт більш привабливим для українських виробників. «Ціни на цукор-сирець на вчорашніх торгах на Нью-Йоркській біржі піднялися на 5,5% ‒ до $460 за тонну. Вартість цукру білого на Лондонській біржі досягла $560 за тонну», ‒ уточнив гендиректор «Астарти».
За оцінками Володимира Іванчика, Україна має експортний потенціал по цукру від 200 до 400-500 тис. тонн на рік. «Цього року, я впевнений, Україна експортує не менше, ніж 100 тис. тонн цукру», ‒ наголосив він.
Керівник агропромхолдинга повідомив, що основними напрямками інвестицій залишаться підвищення врожайності сільгоспкультур, модернізація цукрових заводів і будівництво нових елеваторів.
«Астарта» продовжує будувати два елеватори, проектує третій і в перспективі розраховує побудувати ще три-чотири елеватори.
Володимир Іванчик заявив, що компанія поки не отримала коштів у рамках кредиту від Європейського інвестиційного банку, направлений на фінансування елеваторів. За його словами, Європейський інвестиційний банк шукав ще один європейський банк, який би виступив гарантом цього кредиту.
В цілому кредитний портфель компанії наразі становить 130 млн євро.
Довідка
«Астарта» ‒ вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який об’єднує шість регіональних підрозділів у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській та Харківській областях. В його складі дев’ять цукрових заводів, агрогосподарства із земельним банком близько 245 тис. га та молочні ферми, завод із переробки сої в Полтавській області (ТОВ «Глобинський переробний завод»).
Додати коментар