Україна може знизити митну ставку на експорт худоби
Кабінет міністрів має намір підтримати тваринників, знизивши митну ставку на експорт худоби.
Про це йдеться у тексті законопроекту №4569 «Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину» (щодо підвищення ефективності ведення галузі), зареєстрованого 4 травня 2016 року.
«За 2014 рік обсяги вирощування великої рогатої худоби (160,6 тис. тонн) вперше за чотири роки практично стали дорівнювати обсягам реалізації (167,5 тис. тонн), що свідчить про критичне зменшення наявного ресурсу. За цих умов збільшення виробництва м’яса великої рогатої худоби у поточному році на 9,6% однозначно відбувається за рахунок скорочення поголів’я», — йдеться у пояснювальній записці.
Як зазначають ініціатори даного законопроекту, виходом із ситуації є відкриття додаткових каналів реалізації вирощеної худоби, у тому числі і за кордон.
«Перешкодою на цьому шляху є застосування експортного мита на рівні 10% у 2016 році, що регламентується Законом України “Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину”.
Це стосується виключно молодняку великої рогатої худоби підвищених вагових кондицій (понад 300 кілограмів живої ваги). З метою запобігання вивезення (експорту) маловагового молодняку великої рогатої худоби ставка вивізного мита залишається незмінною.
Необхідно констатувати, що обґрунтоване введення даного обмеження в 2006 році наразі втратило свою актуальність, а подальше тривале застосування такого заходу призвело до зменшення присутності української продукції на зовнішніх ринках та, як наслідок, позбавило сільгоспвиробників стимулу до вирощування великої рогатої худоби, поголів’я якої з 2006 по 2014 роки скоротилося на 40,4%, що спричинило відповідне падіння річного споживання яловичини населенням з 12,5 кг у 2006 році до 9,1 кг у 2014 році», — наголошують вони.
Таким чином, обмежувальний захід у вигляді експортного мита на живу худобу на рівні 10% потребує коригування, а економічні реалії вимагають його зменшення до 3% на окремі види худоби, що усуне існуючі дискримінаційні умови для вітчизняного виробника у порівнянні з імпортерами шляхом вирівняння експортних та імпортних мит.
Додати коментар