Агрономія

Syngenta презентувала оновлений соціально-освітній проект «Лабораторія інноваційних рішень «Сингенти»

Syngenta презентувала оновлений соціально-освітній проект «Лабораторія інноваційних рішень «Сингенти»

21 квітня 2016 року компанія «Сингента» презентувала оновлений соціально-освітній проект «Лабораторія інноваційних рішень «Сингенти» у просторі НКМК Мистецький Арсенал.

 

В ході презентації представники компанії «Сингента» та партнери  проекту розповіли про розвиток Лабораторії за 2 роки, плани на майбутнє, і нові пізнавальні інтерактивні програми проекту 2016 року, які покликані відкрити незвідані освітні обрії в природознавстві та агронауці для дітей, підлітків та їхніх батьків.

 

«Ми наголошуємо на тому, що прибуток — це не єдина мета бізнесу, не менш важливим є суспільно значущий внесок компанії. Серед багатьох науково-освітніх ініціатив, які компанія  пропонує своїм клієнтам та партнерам задля удосконалення професійних знань у галузі сільського господарства, «Сингента» також пропонує чимало заходів, спрямованих на підвищення загальноосвітнього рівня громад з теми природознавства і агрономії – адже мало хто замислюється над тим, скільки зусиль потрібно докласти, щоб на нашому столі завжди була якісна їжа», – зауважив Гебхард Рогенхофер, генеральний директор компанії «Сингента» в Україні.

 

Проект освітнього значення «Лабораторія інноваційних рішень «Сингенти», що діє на платформі проекту «Арсенал Ідей» у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» з лютого 2014 року, зміг успішно об’єднати зусилля бізнесу, науки та мистецтва. Разом із Арсеналом та  науково-пізнавальним клубом «DoMyRoom»  компанія надихає майбутнє покоління на  здобуття нових знань та розкриття свого творчого потенціалу. За словами організаторів, в минулому році Лабораторію відвідало більше ніж 280 тис. гостей, серед яких близько 12 тис. дітей та підлітків.

 

«У 2016 році спільно з компанією «Сингента» у «Мистецькому Арсеналі» було створено унікальний освітній простір «Природа і ми», в якому функціонує оновлена інноваційна Лабораторія компанії. Завданням освітнього простору є створення куточка живої природи в умовах урбанізованого міста, привернення уваги до питань захисту природи, здоров’я рослин та їхньої важливої ролі у житті планети. Наша країна має потужний потенціал розвитку аграрної сфери, однак сучасні діти та жителі мегаполісів вкрай мало знають про життя рослин. Спостереження за ростом  рослин, зокрема с.- г. культур, — це захопливе поринання в дивовижний світ, у якому з маленького зернятка народжується життя. Завдяки Лабораторії «Сингенти» ми маємо чудову нагоду поспостерігати за цим надзвичайним процесом», – підкреслила Ольга Вієру, директор благодійного фонду «Мистецький Арсенал».

 

Проект працює в форматі інтерактивного спілкування, в ході  якого значну увагу приділяють питанням раціонального використання ресурсів, забезпечення  населення планети здоровою їжею. Кожен має нагоду прослухати тематичну агро лекцію, вивчити живі рослини і насіння за допомогою мікроскопа, документ-камери, іншого приладдя. Також додатково відвідувачі знайомляться із концепцією та основними  засадами Плану Успішного Зростання, що був оголошений компанією «Сингента» у 2014 році.

 

У сезоні 2016 року оновлений майданчик «Лабораторії інноваційних рішень»  презентував  власну розробку  «розумної теплиці» та «медіа вулика». 

 

«Демомодель «розумної теплиці» була створена для того, щоб показати наочно, що вирощування продуктів харчування — це складний високотехнологічний науковий процес, який має бути надійним та гнучким,  і над реалізацією якого працюють вчені й розробники різних галузей та професій. Саме завдяки сучасним технологічним рішенням сільське господарство може забезпечити їжею стрімко зростаюче населення планети» – коментує Оксана Главацька, співзасновник клубу «DoMyRoom».

 

За словами організатору проекту, «розумна теплиця» поєднує в собі біологічну складову, яка відповідає за підбір оптимальних кліматичних умов для забезпечення життєдіяльності  певного виду рослини, та  інженерне мистецтво, що дозволяє розробити повністю автоматизовану робочу систему для вирощування рослин (вимірювання і регулювання температури та вологості повітря і ґрунту, освітлення за розкладом), а також ІТ-складову, яка за допомогою спеціально розробленого програмного забезпечення контролює та самостійно підтримує кліматичні умови теплиці.  При цьому налаштування можна виконувати через будь-який ґаджет (смартфон, планшет, ПК).

 

Не менш захоплюючим елементом простору Лабораторії став «медіа вулик» та спеціально розроблена освітня відео-лекція «Про невідоме життя бджіл», яка порушує актуальну тему сьогодення щодо збереження та підвищення біорізноманіття, надзвичайно важливу роль в якому відіграють саме бджоли. Запилення є одним з ключових процесів в екосистемах, а бджоли  – це найбільш важливі запилювачі.

  

Запилення дозволяє рослинам забезпечувати людство продуктами харчування, а також сприяє розвитку здорової флори у лісах,  садах  і парках. За допомогою проекту українці можуть усвідомити значення комах-запилювачів для  довкілля, і зокрема, для сільського господарства, а також, що  компанія «Сингента» не стоїть осторонь нагальної потреби у вирішенні глобальних викликів.

 

Учасники презентації підкреслили, що відвідування соціально-освітнього проекту «Лабораторія інноваційних рішень» — це найпростіший спосіб для міського жителя стати дещо ближчим до сільського господарства.

 

 

AgroTimes.net

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!