Агромаркет

У країнах Балтії не вщухає АЧС

У країнах Балтії не вщухає АЧС

Хоча сезонне поширення цієї хвороби має вщухати, як в Естонії, так і в Латвії та Литві, випадки інфікування серед дикої фауни фіксувалися упродовж січня 2016.

Про це повідомляє «РigUA»

У всіх трьох країнах нині ведуться роботи з відстеження та ліквідації інфікованих диких кабанів у рамках програми ЄС з депопуляції дикого кабана у країнах Балтії та Польщі. Проте посилення превентивних заходів та правил біобезпеки не нівелює негативного впливу, який АЧС мала на свинарство цих країн. Так, чисельність свинопоголів’я у Латвії і Литві у 2015 було на 5% меншим ніж на початку 2014 і становило 349 та 714 тис. голів відповідно. У 2016 експерти прогнозують подальше зниження кількості свиней у цих країнах. Причиною, що підштовхнула країни до «згортання свинарства» стало обмеження експорту свинини у зв’язку з поширенням АЧС, і частково — дія російського продембарго.

Зменшення чисельності свиней потягнуло за собою скорочення виробництва свинини: так, за попередніми оцінками протягом 2015-го у Латвії виробили 26,2 тис. т свинини, що на 7% менше ніж позаторік, а у Литві обсяги виробництва у минулому році оціюють на рівні 95 тис. т, тобто на 5% менше за обсяги 2014.

Хоча обидві країни є нетто-імпортерами свинини, втрата Російського ринку та обмеження торгівлі свининою через поширення АЧС у 2014 суттєво вдарили по виробниках свинини: в результаті обмеження зовнішні поставки свинини з Литви зменшились на 42%, з Латвії — на 24% у порівнянні із 2013.

Проте є і позитивні новини. У 2015 Литва завершила процес узгодження ветеринарних сертифікатів і отримала дозвіл на поставки переробленої свинини до США. Згідно з даними Ветеринарної служби, останнім кроком до фактичних поставок залишається підтвердження статусу здоров’я по АЧС для компаній-експортерів. Очікується, що Литва експортуватиме до США «брендові» вироби зі свинини, зокрема ковбаси чи шинку, особливо у ті локації, де спостерігається скупчення емігрантів з Литви та Росії.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!