Конференція «Свинокомплекс-2018», м.Львів, жовтень 2018 року
Вітчизняна галузь свинарства нині переживає не найкращі епізоотичні часи. Що не тиждень надходять повідомлення про нові випадки АЧС в різних регіонах країни, а самі свинарі пошепки розповідають, що й не всі випадки захворювань офіційно фіксуються. Отож, є підстави для сумних прогнозів.
Утім, життя нас б’є – а ми міцнішаємо. Мабуть, таке гасло обрали собі керівники і спеціалісти свиногосподарств, що приїхали на традиційну щорічну конференцію «Свинокомплекс – 2018», яка цього року знову відбулася у Львові. Адже тільки разом, спільно з представниками провідних компаній й науковцями, можна знаходити відповіді на складні технологічні і ветеринарні питання. І не лише відбиватися від проблем, а й зміцнювати економіку господарств, планувати розвиток, виходити на нові ринки.
Робота конференції «Свинокомплекс» традиційно проходила у дводенному багатоформатному режимі, тобто крім доповідей і презентацій, які виголошувалися в конференц-залі, учасники активно використовували можливість поспілкуватися в кулуарах, а також предметно обговорити технологічні новинки біля стендів компаній.
Допомогли нашому журналу організувати цей захід низка партнерів. Так, генеральним партнером виступила компанія BoehringerIngelheim, до якої долучилися Tekro, KWS, AlfaKorm, Hipra, Bioveta, KRKA, «ВетАгро», BASF, BigDutchman, «Прагма» та Novus. Крім того, представники цих компаній підготували цікаві презентації, в яких висвітлили багато інноваційних тем, над якими нині працює світова наукова думка.
Утім, вітчизняна наукова думка також не пасе задніх. Цікаві доповіді для учасників конференції представили наші вчені. Так, напрацювання Національного університету біоресурсів і природокористування представив Володимир Поліщук; ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» – Анатолій Палій та Олександр Оробченко; Сумського національного аграрного університету – Григорій Зон, Аполлінарій Краєвський та Галина Ребенко; Білоцерківського національного аграрного університету – Микола Чорнозуб; Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П.Василенка – Сергій Нагорний та Андрій Палій; Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів – Олександр Напненко.
Практику роботи ветеринарного лікаря у свиногосподарстві описав та проілюстрував фото- та відеоматеріалами Василь Усатенко.
Учасники конференції у своїх відгуках високо оцінили рівень її організації як в аспекті робочої ефективності, так і створених для роботи комфортних умов.