Відкриття «Інституту здоров’я рослин» компанією UKRAVIT, м.Черкаси, червень 2018

Поділитись:

7 – 8 червня 2018 року у Черкасах відбулося відкриття Науково-дослідного інституту «Інститут здоров’я рослин» («Crop Care Institute»). Засновником «Інституту здоров’я рослин» є вітчизняний лідер з виробництва високоякісних ЗЗР та мікродобрив ГК «UKRAVIT».

 

Що таке Інститут здоров’я рослин?

 

  • демоцентр — комплекс підземних теплиць, фітотронних кімнат і кліматичних камер;
  • потужна лабораторна база та сучасне обладнання разом із кваліфікованими вченими;
  • інтеграція у міжнародний науковий простір;
  • особливий підхід до роботи у форматі  Green Chemistry;
  • фундаментальні та галузеві дослідження, агробіологічний сервіс і навчально-наукова робота.

 

Новий стандарт якості

 

Останніми роками в Україні почали з’являтися власні розробки у сферах точного висіву, виробництва органічних добрив, молекулярних технологій, вирощування методами гідропоніки й аеропоніки чи в «розумних теплицях» тощо. Втім, їх ще дуже мало, аби вийти на один рівень зі світовими лідерами. Передусім для залучення інвестицій потрібен системний науковий підхід. Саме таку амбітну мету поставили перед собою хрещені батьки «Інституту здоров’я рослин», розробляючи модель і структуру першої в Україні міжнародної наукової платформи для досліджень ґрунтів, рослин, засобів захисту, засобів живлення й підтримки від стресів — загалом усього, що впливає на врожайність і якість продукції в агровиробництві, зокрема, й у точному та органічному землеробстві.

 

Усі дослідження науковці Інституту вестимуть у лабораторіях, оснащених надчутливим обладнанням провідних виробників світу — Agilent Technologies (США), Shimadzu (Японія), C.GERHARDT (Німеччина), Carl Zeiss (Німеччина) й ін. Розробки тестуватимуть у демоцентрі — комплекс підземних теплиць, фітотронних кімнат і кліматичних камер дозволяє вирощувати культури в реальних умовах протягом усього року. Протестовані препарати запускатимуть у виробництво на «Фабриці агрохімікатів» групи компаній UKRAVIT. А надалі скористатися інноваційними технологіями, розробленими в Україні, зможе кожен український фермер.

 

«Це, передусім, новий стандарт якості», — наголошує власник ГК UKRAVIT Віталій Ільченко. І зізнається, що для його родини — це справа всього життя. — Ми хочемо спільно з аграріями вирощувати якісну й безпечну продукцію, гарантуючи високі прибутки й процвітання українського агросектору».

 

Спираючись на дослідження

 

Фундаментальні галузеві дослідження, агробіологічний сервіс і навчально-наукова робота — ось три кити, на яких базуватиме свій подальший розвиток «Інститут здоров’я рослин» UKRAVIT . Студенти профільних вишів матимуть змогу проходити практику й стажуватися під керівництвом іменитих науковців світового рівня. До речі, нині у штаті Інституту, як зазначив його науковий керівник Ліон Штейнберг, працюють 35 учених, професорів, кандидатів наук. Надалі буде також створено 24 філії в кожній з областей України. Напрацювання установи, на переконання її наукового керівника, зможуть перерости в державні програми, а саме в боротьбі з контрафактом. До речі, скористатися послугами Інституту, зокрема, перевірити продукцію на наявність підробок, аграрії можуть хоч сьогодні. Крім цього, ГК UKRAVIT разом з «Інститутом здоров’я рослин» пропонує сільгоспвиробникам комплексну й довготривалу програму співпраці.

 

На етапі проведення комплексних аналізів агробіологічний сервіс «Інституту здоров’я рослин» досліджуватиме умови вирощування культур у конкретному господарстві. Йдеться про розгорнутий агрохімічний аналіз ґрунту за понад 70 показниками, аналіз води, фітоекспертизу насіннєвого й рослинного матеріалів, визначення хімічного складу використовуваних пестицидів й агрохімікатів. Спираючись на ці дослідження, фахівці Інституту сформують для агропідприємства комплексні системи захисту й живлення рослин, надаватимуть кваліфіковану системну підтримку під час вирощування культур за розробленою схемою, а коли врожай буде зібрано, проведуть лабораторні дослідження за кількісними та якісними показниками й нададуть відповідні висновки щодо рентабельності застосовуваних систем під кожну культуру. Таким чином, сільгоспвиробник матиме змогу ефективно скоригувати комплексне рішення з огляду сівозміни наступного року. До речі, застосовувані українськими науковцями методики вже навіть сертифіковано за європейськими стандартами, тож визнаватимуться світовою спільнотою.

 

Величезний плюс

 

«Хтось скаже, що в агрохімії дуже складно створити щось нове, і що на цьому нині спеціалізуються потужні інститути й корпорації. Це справді так. І у світі багато чого є. Проте це не означає, що ми не повинні нічого робити. Просто замість спроб когось наздоганяти і сумнівів у власних можливостях треба прийняти все те, що є і… наче здійснивши квантовий перехід, піти далі, — переконаний відомий біохімік Володимир Маліновський . Він, до слова, вже понад 16 років успішно веде наукову діяльність за кордоном, а цьогоріч на запрошення компанії UKRAVIT долучився до створення українського науково-дослідного центру. Саме під його керівництвом «Інститут здоров’я рослин» було укомплектовано надчутливими газовими й рідинними хроматографами, мікроскопами й спектрометрами, що дозволяють визначити кількість речовини на рівні нано- та пікомолярних концентрацій (як у провідних біохімічних лабораторіях світу). Завдяки апаратурі такого класу вже накопичено величезні бази даних про десятки тисяч хімічних сполук і домішок. Це має величезне значення для подальших досліджень й аналізу отриманих результатів.

 

Майбутнє «Інституту здоров’я рослин» іменитий науковий консультант із хімії й аналітичного обладнання від ЄБРР вбачає в інтеграції у міжнародну науку. «У Європі є чимало проектів, у яких одночасно працюють кілька учасників із 3–4 країн, наприклад, три університети й дві компанії. І вони протягом двох років спільно ведуть якесь дослідження. Тепер і українські науковці Інституту UKRAVIT можуть розраховувати на участь у таких проектах. У пріоритеті — відкритість і найширше партнерство з ученими світу. Тим паче, що, працюючи на стику знань, поглядів і підходів, команди мають більше шансів домогтися успіху. «Ми шукатимемо партнерів по всьому світу, — каже Володимир Маліновський. — Відсутність обмежень — величезний плюс науки. До того ж це можливість інтегруватися в міжнародний науковий та інформаційний простір як на рівні людини, так і на рівні компанії та країни».

 

Інвестиції в майбутнє

 

У масштабах країни старт такого амбітного проекту можна вважати чи не найголовнішою подією року. Ще б пак! Не часто нині на рідних теренах зустрінеш українську компанію, що стратегічно інвестує значні кошти в наукові дослідження. На переконання аналітиків ринку, такий крок — це гідна відповідь на глобальні виклики.

 

За словами керівника комерційного департаменту «Укравіт Агро» Олександра Лапи, компанія щороку виводить на ринок нові продукти, які є інноваційними за різними технологічними елементами. Серед них, дво-, три-, чотирикомпонентні інсектициди, фунгіциди та комбіновані препарати, скажімо, добрива з регуляторами росту у складі чи ексклюзивні засоби для обробки насіння тощо. Маючи неабиякий науковий потенціал і потужне виробництво, UKRAVIT і надалі нарощуватиме обсяги виробництва й розширюватиме продуктову лінійку (нині у ній понад 150 найменувань). Тож на часі пошук науковцями нових молекул і нових можливостей власне самої рослини. «Сільське господарство — відновлювана галузь, що дасть людям майбутнього можливість виробляти практично все. Використовуючи її як базу, можна працювати у сферах фармацевтики, мікробіології, біохімії, будівельних матеріалів, відновлюваної енергетики й багатьох інших», — наголошує Віталій Ільченко.

 

Утримуючи на ринку лідерські позиції, українська компанія — виробник ЗЗР і мікродобрив прагне виводити на ринок не просто нову продукцію, а потрібні агросектору інноваційні рішення. Йдеться, зокрема, й про дбайливе ставлення до природи та максимальне зменшення застосування шкідливих компонентів — у контексті формату Green Chemistry («зелена хімія»), якого дотримуватиметься у своїй діяльності «Інститут здоров’я рослин». До слова, у створення цієї потужної наукової бази за чотири роки UKRAVIT інвестував близько 7 млн дол. На наступному етапі, за словами Віталія Ільченка, інвестиції в наукові дослідження становитимуть близько 10% щорічного прибутку компанії. Втім, схоже, воно того варте. Як зізнався власник UKRAVIT, влаштувавши журналістам екскурсію будівлею свого дітища, він сподівається, що невдовзі Україна матиме потужний біохімічний індустріальний парк — і його славна історія розпочнеться саме тут, у Черкасах…

 

AgroTimes

Поділитись: