Конференція «Елеватор плюс - 2018», м.Київ, березень 2018 року
Підвищення обсягів виробництва зерна в Україні, як у будь-яке інше покращення, неминуче тягне за собою низку проблем. Зокрема, у разі із зерном такими проблемами є такі: чим його зібрати, куди його покласти на зберігання, кому його продати. Ці проблеми ми наполегливо обговорюємо на сторінках нашого журналу від моменту його заснування, а також на конференціях, що їх організовує наша редакція. І ось останніми роками, коли обсяги виробництва зерна в Україні перевищили 60 млн тонн, його експорт наблизився до 40 млн, а основні регіони виробництва відсунулися від Чорного моря на північ, до згаданих проблем додалася ще одна: як доправити експортний потік до чорноморських портів. Саме ця тема стала ключовою в перший день конференції «Елеватор плюс — 2018», що відбулася в березні в Києві.
З озвучених доповідей і з їх обговорення добре відчувалося, що проблема логістики зерна нинішнього сезону (а він прогнозується як рекордний за обсягами вирощування) буде чи не головною, яка стримуватиме український зерновий експорт. На цьому, зокрема, наголошували у своїх доповідях експерти з компаній «ПроАгро Груп», «УкрАгроКонсалт», інтернет-проекту Zernovoz.in.ua, ТОВ «Агро Транс Логістик».
А ключовою темою другого дня конференції «Елеватор плюс — 2018» стало питання диверсифікації елеваторного бізнесу в бік переробки. І хоча панівною думкою в галузі є розділення «мух і котлет», проте на ринку України вже є випадки створення при елеваторах борошномельних, комбікормових й інших переробних виробництв, за допомогою яких бізнес намагається консолідувати у своїх руках більшу частку доданої вартості. Представники кількох таких підприємств поділилися своїм досвідом і на нашій конференції. Йдеться, зокрема, про «Українську борошномельну компанію», «Баришівську зернову компанію», ТОВ «СІДКО Україна».
Своїми порадами щодо організації елеваторного господарства й удосконалення його технологій поділилися представники компаній «Інтерпроект GMBH», Капітанівський ЗЗП, СОК «Зерновий», експерт елеваторного ринку Володимир Патлань.
Особливо хотілося б відзначити компанії, що виступили партнерами конференції й допомогли нам в її організації. Це насамперед генеральний партнер «БОЕЗ Україна», а також компанії «Торнум», «Аг-Баг Україна», «Варіант Агро Буд», «Сожам Україна», «КСК Автоматизація», KMZ Industries. Спеціалісти цих компаній у своїх доповідях донесли до слухацької аудиторії новини про найновіші розробки, які є на вітчизняному та світовому ринках.
Загалом програма конференція була інформаційно насиченою і не залишила байдужими її учасників.