Виставка «SPACE-2015», Франція, вересень 2015

Поділитись:

Міжнародний тваринницький форум

 

Виставка SPACE як міжнародний майданчик в галузі тваринництва та птахівництва демонструє розвиток.

  

Виставка SPACE загалом показує позитивну динаміку розвитку світового тваринництва й далі приваблює відвідувачів із різних куточків світу. На відміну від попередніх років виставка цього року пройшла в період низки труднощів, з якими стикнулися європейські виробники молока, свинини та птиці, а саме — падіння ціни на молоко та м’ясо у Європі, що привело до акцій і протестів французьких фермерів. Також зіграли свою роль російське ембарго на завезення м’яса з європейських країн і ситуативні труднощі в різних куточках світу. Проте в цілому на виставці панували оптимістичні настрої, надії та плани, озвучені учасниками цьогорічного салону.

Галузь тваринництва активно крокує вперед, демонструючи серйозні позитивні зрушення та появу нових рішень, спрямованих на успішне виробництво. Хтозна, можливо попередні складні роки загартували тваринників, яким довелося пройти серйозні випробування на стійкість у кризових умовах. Технологічне вдосконалення виробничих процесів, професіоналізм і розуміння тваринництва як бізнесу — це ті основні тренди, що постійно звучали на виставці. Сучасне аграрне виробництво потребує від фермерів ретельно обміркувати й економічно обґрунтувати напрями господарювання та технологічний підхід до справи. З одного боку, достатньо високі ризики у тваринництві стимулюють учасників виробничого процесу до пошуку нових знань і підходів, а з другого — значний попит на якісне м’ясо та молоко вселяють оптимізм щодо динаміки розвитку галузі, її перспектив і прибутковості. Позитив спостерігається в тому, що такі напрями, як розвиток генетики, утримання та розведення птиці, свиней, м’ясної та молочної ВРХ, активно прогресують. Водночас зростає професійний рівень фермерів, які вимагають досконаліших рішень і підходів до господарювання, які здатні забезпечити прибутковість роботи.

SPACE: Планета Тваринництва

 

Провідний салон із тваринництва, який відбувся 15–18 вересня в м. Ренні (Франція), був покликаний продемонструвати досягнення та розвиток галузі тваринництва як у Франції, та і в цілому у Європі. Як одна з найбільших європейських спеціалізованих виставок із тваринництва, салон показав позитивну динаміку глобального розвитку галузі та став професійним майданчиком для спеціалістів багатьох країн світу. Важливу роль виставка відіграє у просуванні тваринницької галузі регіону Бретань, особливо місцевої генетики. В цілому в заході взяли участь 106 226 відвідувачів, із яких 15 042 з-за кордону, та 1449 експонентів, із яких 494 — закордонні компанії з 38 країн; площа салону становила 69 576 м², що на 576 м² більше від попереднього року. Інтерес з боку іноземних відвідувачів до виставки значно зріс: делегації з 125 країн з усіх континентів завітали на SPACE. Хоча відвідуваність виставки французькими фермерами цього року впала — за даними організаторів, на 7,4% до попереднього року, що було викликано незадоволенням фермерів цінами на молоко та м’ясо в ЄС.

За словами Анни-Марі Кеменер, менеджера з міжнародних комунікацій, цьогорічний салон продемонстрував, що SPACE поступово перетворюється з національної виставки з тваринництва на міжнародну. Організаторів це дуже тішить, адже SPACE стає виставкою, що здатна консолідувати в собі всі аспекти тваринництва: молочне та м’ясне ВРХ, свинарство, птахівництво, вівчарство.

На салоні, як завжди, відбулася демонстрація тварин на майданчику Open SPACE: це одна з прикметних відмінностей французької виставки серед інших аналогічних світових салонів. Під час проведення заходу гості отримали унікальну можливість ознайомитися з усім спектром напрямів галузі, як то: годівля, ветеринарія, генетика, а також із технікою й обладнанням. Це викликає великий інтерес з боку іноземних відвідувачів і експонентів, що засвідчує поступове перетворення салону на міжнародний професійний майданчик із тваринництва, де панує ділова та дружня атмосфера.

Серед відвідувачів були присутні фахівці з України, які представляли підприємства в галузі птахівництва, свинарства та молочної ВРХ. Спеціалісти-тваринники мали змогу відвідати й ознайомитися з передовими рішеннями та досягненнями в напрямах свинарства, птахівництва, молочної та м’ясної ВРХ. Для ознайомлення з особливостями утримання та розведення тварин були організовані відвідування господарств регіону Бретань, де безпосередньо вирощують свиней, птицю, кролів, овець, розводять м’ясну та молочну ВРХ. На виставці були представлені стенди компаній, що спеціалізуються на генетиці, гігієні та здоров’ї тварин, обладнання для доїння та зберігання молока, корми та кормові добавки, послуги для тваринництва, засоби осіменіння, сільськогосподарська техніка, трактори, техніка для обробітку ґрунту та збирання кормів, лінії роздавання кормів, тваринницьке обладнання, будівництво, енергетика в сільському господарстві. Цьогорічний салон продемонстрував збільшення виставкової площі під сільгосптехніку. На виставці була представлена насичена програма тематичних семінарів і конференцій. Особлива увага салону була приділена технологіям точного землеробства та програмному забезпеченню, де в окремому павільйоні протягом усіх виставкових днів спеціалісти ІТ-технологій демонстрували свої інтегровані рішення та досягнення в керуванні фермою на основі платформи R&D.

Компанії, які представляли на виставці нові рішення та розробки, взяли участь у ювілейному 20 конкурсі інновацій INNOV`SPACE, який має велику популярність і повагу як серед компаній-учасниць, так і серед фермерів. Цей конкурс із кожним роком стає все більш міжнародним, 26% переможців представляють компанії зі США, Швеції, Німеччини та Ізраїлю. Всього в конкурсі взяли участь 155 підприємств. Група незалежних суддів, до якої ввійшли представники INRA, Технічного інституту, INPI, ANSES й Аграрної Палати, відзначили 48 найкращих інноваційних продуктів, переможці яких були відзначені нагородою INNOV`SPACE. Щорічну нагороду отримають підприємства, що впроваджують інновації в обладнання ферм, годівлю та здоров’я тварин, екологію підприємств й умови праці робітників.

 

Геннадій Воробйов 

журнал “The Ukrainian Farmer”, жовтень 2015 року

  

Усі авторські права на інформацію розміщену у журналі “The Ukrainian Farmer” та інтернет-сторінці журналу за адресою https://agrotimes.ua/journals належать виключно видавничому дому «АГП Медіа» та авторам публікацій, згідно Закону України “Про авторське право та суміжні права”.
Використання інформації дозволяється тільки після отримання письмової згоди від видавничого дому «АГП Медіа». 
 

Поділитись: