Овочі-Ягоди-Сад

Найбільша сонячна електростанція у Франції забезпечить теплиці теплом 

Найбільша сонячна електростанція у Франції забезпечить теплиці теплом 

У Франції в департаменті Коррез введено в експлуатацію найбільшу сонячну теплову електростанцію, спеціально призначену для обігріву овочевих теплиць. Цей новаторський об’єкт, створений компаніями Newheat та Les Tomates d’Auïtou, знаменує нову еру для тепличного сектору, роблячи його більш самодостатнім, конкурентоспроможним і повністю безвуглецевим.

Про це повідомляє FreshPlaza.

Комплекс Les Tomates d’Auïtou, який вирощує 100 тис. рослин томатів на 8 гектарах теплиць, раніше вже використовував переважно вторинне тепло, але прагнув повністю відмовитися від пропану. Як пояснив менеджер ферми Жоффруа Гутуль, сонячна теплова енергія із системою накопичення стала ідеальним рішенням для компенсації залишкового споживання палива. Важливо, що об’єкт побудували на рекультивованій ділянці сміттєзвалища.

Сонячна теплова електростанція Newheat має 7091 м² колекторів та акумулюючу ємність 1500 м³, що забезпечує 5400 МВт·год корисного тепла щорічно. Це становить еквівалент 14% річних потреб об’єкта в теплі.

Окрім енергетичної вигоди, ця технологія позитивно впливає на якість врожаю. Вона забезпечує більш точний і стабільний контроль температури, що є ключовим для агрономічної продуктивності. Завдяки цьому контролю врожайність може зрости з 40 т/га до 45–50 т/га.

Проєкт, який був реалізований всього за 3 місяці, є легко відтворюваним і може бути застосований на будь-яких об’єктах, яким потрібне попереднє або пряме нагрівання при температурі менше $100^{\circ} \text{C}$. Це дозволить фермерам знизити залежність від викопного палива та стабілізувати витрати на енергоносії у довгостроковій перспективі.

Загальна вартість проєкту становить понад 3,7 млн євро, при цьому він отримав значну фінансову підтримку, зокрема від ADEME (майже 1,9 млн євро) та Європейського Союзу. Впровадження таких рішень відповідає національним планам Франції щодо збільшення частки декарбонізованої енергії.

Читайте також: Власників «теплиць» з сонячними панелями зобов’язали вирощувати рослини