Агрономія

На Вінниччині створилися задовільні умови для сівби та початкової вегетації озимих

На Вінниччині створилися задовільні умови для сівби та початкової вегетації озимих

На Вінниччині у третій декаді вересня за рахунок опадів попередньої декади створилися задовільні  умови для сівби та початкової вегетації озимих зернових культур та озимого ріпаку. 

Про це інформує Вінницький обласний центр з гідрометеорології.  

Станом на 28 вересня запаси продуктивної вологи ґрунту  на полях під посів озимих культур в орному  шарі ґрунту склали 29-43  мм (достатні та оптимальні), в окремих районах та на півдні області до 15-19 мм (недостатні). 

Опади 29-30 вересня не ввійшли в розрахунок вологозабезпеченості ґрунту.

Тепла, суха погода дала можливість господарствам області проводити збір урожаю соняшнику, сої та інших пізніх культур. 29-30.09 польові роботи припинені через дощову погоду.

Зниження температурного фону та перші заморозки могли завдати шкоди незібраним теплолюбним овочевим культурам.   

Станом на 30 вересня сума ефективних  температур становила відповідно: вище +5˚ 2110-2440˚С при нормі 1988-2276 ˚С вище +10˚ С 1193-1466˚С при нормі 1114-1374˚С