Техніка

В Україні простоюють 30% вантажівок через нестачу водіїв

В Україні простоюють 30% вантажівок через нестачу водіїв

Ринок вантажних перевезень в Україні переживає гостру кадрову кризу: дефіцит водіїв категорії СЕ сягає 30–40 тис.

Про це повідомляє «Укрінформ» із посиланням на заступника міністра розвитку громад та територій Сергія Деркача.

«Якщо говорити про великі вантажні перевезення, на сьогодні в них задіяно близько 130 000 вантажних автомобілів. І за інформацією, яку ми отримуємо від перевізників, 30% простоюють через нестачу водіїв. Тобто дефіцит становить близько 30-40 тис. водіїв категорії СЕ. Це величезна цифра і непроста історія. Кілька місяців тому ми були в одній з великих компаній. У них на майданчику стоять 30 великих нових автомобілів. І власники кажуть, що на них нема кому їздити: контракти є, а водіїв нема», – розповів він.

Щоб зменшити кадровий розрив, Мінрозвитку ініціює підготовчі програми для жінок, ветеранів та молоді. Однією з переваг таких груп є відсутність проблем із бронюванням.

Також, за словами Деркача, більшість перевізників зараз можуть забронювати до 50% працівників, однак мають адаптувати штатну структуру, щоб у пріоритеті були саме водії.

Читайте також: Водійок безкоштовно навчатимуть перевозити небезпечні вантажі