Шкідники та хвороби зернових колосових продовжують розвиватися в посівах

Клоп шкідлива черепашка, в Степу, Лісостепу, подекуди Поліссі дохарчовується в посівах зернових колосових культур. Середня чисельність шкідника на незібраних посівах становить 0,5-2 макс. екз. на кв.м. У Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Херсонській областях окрилилось до 80% клопів.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Разом з тим, у колосках озимої пшениці, жита, ячменю продовжують живлення хлібні жуки (0,5-3 екз. на кв.м), частина імаго перелітає до злакових бур’янів, жужелиця (0,3-2 екз. на кв.м), фітофагами заселено до 8% рослин, пшеничний трипс, якийживиться на 10% рослинта злакова попелиця, яка за огрубіння рослин закінчує свій розвиток.
У дозріваючих посівах ярих, незібраних посівах озимих зернових колосових культур Полісся та Лісостепу погодні умови не сприяли подальшому розвитку та поширенню хвороб на колосі. Фузаріоз, альтернаріоз колоса виявлено на 0,3-8% колосків. Септоріоз колоса – 3-20% колосків. Скрізь, де рослини уражені кореневими гнилями, має місце білоколосість.
Оливковою плісенню уражено 1-8% колосків пшениці. Для збереження якості зерна слід провести першочергове збирання уражених хлібів прямим комбайнуванням та очищення й просушування зерна до вологості не вище 14%. Надалі обов’язково зробити фітоекспертизу насіння та за переважаючих збудників хвороб прийняти рішення щодо вибору протруйника і своєчасно оздоровити посівний матеріал.
Нагадаємо, валовий збір ранніх зернових та зернобобових перевищив 7 млн тонн.