Часник Мереф’янський майже не дає кондиційного повітряного насіння

Сорт часнику Мереф’янський білий утворює лише 1% повітряних цибулин першого класу і 16% – другого класу. Тому розмножувати його повітряними цибулинами складно.
Такого висновку дійшли дослідники Інституту овочівництва і баштанництва НААН України, чим вони поділилися у матеріалі для журналу «Плантатор».
Для порівняння – сорт Дюшес формує 86 і 12% повітряних цибулинок відповідних фракцій. Таким чином, якщо сорт Дюшес формує лише 2% некондиційних повітряних цибулин, то сорт Мереф’янський білий – 83%.
«Враховуючи незначну кількість зубків у цибулині, розмноження цього сорту є тривалим. Проте дрібні фракції повітряних цибулин (від 3 до 4 мм) сорту Мереф’янський білий і йому подібних також можуть бути залучені у процес насінництва», – пише Світлана Даценко, кандидатка сільськогосподарських наук, завлабораторією адаптивного овочівництва, зберігання і стандартизації Інституту овочівництва.
При цьому за висіву повітряних цибулин восени певна їх частина гине і не утворює сходів, додає вона. Також деяка частина рослин гине впродовж вегетації внаслідок процесу «самозріджування».
«Відповідно, чим менша фракція повітряних цибулин, тим менша густота рослин, що треба враховувати при плануванні норми висіву, – зауважує Даценко. – Схожість рослин з фракцій від 3,1 мм і більше є практично однаковою – 38-42%».
Читайте також: В Україні офіційно з’явився 21 сорт часнику