Як забезпечити швидку дію й тривалий захист від шкідників соняшнику

Підвищені температури, що прийшли після помірних у червні з різкими коливаннями денних і нічних показників, спричинили активізацію шкідників соняшнику: посіви у різних областях потерпають від сисних, колюче-сисних та гризучих видів, які пошкоджують листову пластинку культур, порушуючи нормальний перебіг фотосинтетичних процесів. Щоб вони не стали на заваді майбутній врожайності, фахівці компанії Ukravit рекомендують збільшити кількість моніторингів, щоб мати можливість своєчасно зреагувати на загрозу.
«Високі температури першої декади липня сприяли поширенню шкідників соняшнику. Вже сьогодні посіви пошкоджують сисні шкідники – геліхризова попелиця, клопи, трипси. Подекуди рослинам завдають шкоди гусениці бавовникової та інших листогризучих совок, лучного метелика, саранові, а в південних областях відзначається відкладання яєць та відродження гусениць соняшникової вогнівки. Окрім нанесення фізичної шкоди вегетативним та генеративним органам рослини, шкідники опосередковано сприяють підвищенню ризику їх ураження комплексом небезпечних хвороб: адже через місця пошкоджень патогени легко проникають в рослини й призводять до додаткових потенційних втрат майбутньої врожайності. Тому в цих умовах важливо контролювати ситуацію в полі шляхом регулярних моніторингів та за перевищення рівня ЕПШ шкідників застосовувати інсектициди широкого спектра дії»,
– зазначає керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець.
Для контролю комплексу шкідників у посівах соняшника Олександр рекомендує віддати перевагу інсектициду ХімАрс (тіаметоксам, 250 г/л + лямбда-цигалотрин, 80 г/л + альфа-циперметрин, 15 г/л). Тіаметоксам швидко поглинається та переміщується судинною системою рослин і при отриманні шкідником летальної дози блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу. В результаті припиняється передача нервового імпульсу та рухома активність шкідника, що не дозволяє йому продовжувати процес живлення. А лямбда-цигалотрин та альфа-циперметрин порушують проникність клітинних мембран і виступають інгібіторами натрієвих каналів, внаслідок чого відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідники гинуть через нервове перезбудження.
ХімАрс ефективно контролює комплекс небезпечних шкідників: попелиць, шипоноску, клопів, трипсів, совку тощо. Він забезпечує одночасно миттєву загибель шкідників і пролонгований захист посівів.