Тваринництво

Як тернопільське господарство мінімізує неонатальні діареї у телят

Як тернопільське господарство мінімізує неонатальні діареї у телят

Менш ніж 2% телят ТОВ «Україна» (Тернопільська область) хворіють на неонатальні діареї. Аналогічні показники і щодо бронхопневмонії.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний ветеринарний лікар підприємства Сергій Смолян.

«Коли йдеться про боротьбу з інфекційними хворобами, я ‒ за профілактику: вакцинацію, якісну годівлю, виявлення захворювання на ранніх етапах і використання ефективних схем лікування, ‒ зауважив він. ‒ Тварину, яка не може бути використана технологічно, вибраковуємо через групу відгодівлі».

За словами Сергія Смоляна, в господарстві намагаються не осіменяти корів поза п’яту-шосту лактацію, адже мають можливість через сексовану сперму вводити до 30-35% ремонту, тому доцільний генетичний прогрес.

«Сьогодні за застосування схем вакцинації проти інфекційних хвороб, особливо живих вакцин, ми не маємо нарікань на здоров’я наших корів або молодняку, ‒ поділився він. ‒ Пасивна імунізація (молозиво) наших майбутніх теличок відбувається через сухостійний період: вакцинуємо й отримуємо високоімунне молозиво для випоювання, таким чином захищаємо молодняк від ротакоронавірусної інфекції. Відповідно в неонатальний період майже відсутні діареї й бронхопневмонії. А якщо ще додатково обробляти від криптоспоридії, то взагалі закривається проблема всіх гострих хвороб».

Тому лишається тільки технологічне дотримання годівлі молодняку: дозоване випоювання молока молочним шатлом, гранульований корм, прикорм телят після 45-го дня загальнозмішаним раціоном.

У віці 70-75 днів припиняють випоювання молоком. Ще 10 днів телята перебувають у індивідуальних будиночках, споживають загальнозмішаний раціон для молодняку, гранульований корм, воду. Далі їх переводять у групи по 12 голів, де вони перебувають до 6-місячного віку. А потім групи збільшують відповідно до технологічних карт, розповів Сергій Смолян.

Раніше ми писали, як діагностувати еймеріоз телят.