Тваринництво

За інфекційного бронхіту птиці важливо провести диференційне діагностування

Диференційне діагностування за інфекційного бронхіту птиці передбачає усунення інфекційного ларинготрахеїту, респіраторного мікоплазмозу, хвороби Ньюкасла, атипової форми віспи, пише журнал «Наше птахівництво».

Так, до інфекційного ларинготрахеїту сприйнятливі курчата віком понад один місяць. Характерним є утворення геморагічних пробок у трахеї, казеозних мас у кон’юнктивальному мішку. При цьому ураження нирок і яйцепроводу відсутні. За розмноження в курячих ембріонах виявляють осередки некрозу на хоріоналантоїсній оболонці.

Респіраторний мікоплазмоз дуже повільно поширюється, має переважно підгострий або хронічний перебіг. Здебільшого на нього хворіють 1-1,5-місячні курчата, а згодом ‒ кури 5-6-місячного віку. За ураження респіраторних органів запалюються повітряні мішки, розвивається пневмонія.

За мікоплазмозу можуть спостерігатись нервові явища. Вирішальне значення для встановлення діагнозу мають результати лабораторних досліджень (виділення збудника хвороби, позитивні результати біопроби та серологічних досліджень).

До збудника хвороби Ньюкасла сприйнятливі кури будь-якого віку. Крім ураження респіраторних органів, спостерігаються нервові явища, виразково-некротичне ураження травного каналу. Біопроба на курчатах, а також серологічна діагностика (РЗГА, РН, ІФА) дозволяють диференціювати ці хвороби.

Атипова форма віспи характеризується кон’юнктивітом, дифтеритними нашаруваннями на слизовій ротової порожнини і в кутах дзьоба. Мікроскопія дозволяє встановити елементарні тільця, властиві віспі.

Крім того, інфекційний бронхіт потрібно диференціювати від грипу, інфекційної бурсальної хвороби й гемофільозу.