Весняні заморозки та посуха спричинили недобір врожаю на Одещині

В регіоні триває збір врожаю ранніх зернових та олійних культур, що на два тижні раніше звичайних строків. Розпочали жнива озимої пшениці. Поєднання весняних заморозків і нестача вологи в ґрунті спричинили недобір врожаю зерна. Ячмінь озимий практично на всіх посівах повністю дозрів і зараз в господарствах області йде його збирання. Натурна маса зерна ячменю в межах 600-630 г/л.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
Окремі господарства Одещини приступили до збирання гороху. Розпочато збір ріпаку. У більшості господарств ріпак низькорослий, має меншу ніж зазвичай кількість стручків на рослині, а на частині площ був пошкоджений приморозками, що призвело до зниження його продуктивності.
Стан посіву ячменю ярого, залежно від строку сівби, попередника та основного обробітку ґрунту знаходиться у фазах кінця воскової стиглості зерна, а на окремих полях південно-західних районів має повну стиглість зерна, що на два тижні раніше середніх багаторічних дат.
У проса, висіяного в кінці квітня, рослини проходять фазу викидання волоті, а ті що в першій декаді травня – трубкування. Стан посівів добрий та задовільний. Запаси продуктивної вологи знизились і в орному шарі ґрунту становили 5 мм, а в метровому – 31 мм.
Рослини кукурудзи, висіяні в третій декаді квітня сформували 12-14 листків, а на початку другої декади травня – 7-9 листків. Висота рослин становила 91-112 см. Стан посівів переважно добрий. Запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту становили 15-16 мм, в метровому 90-92 мм (норма 115 мм) і були задовільними для росту та розвитку культури.
На більшості площ посіву соняшнику на рослинах тривало формування суцвіть, а на окремих полях південно-західних районів розпочалось цвітіння, що на два тижня раніше середніх багаторічних дат. Висота рослин в межах 94-137 см, а на пізніх посівах 50-71 см. Стан посівів – добрий та задовільний. Запаси продуктивної вологи на більшості площ зменшились до недостатніх або незадовільних і в орному шарі ґрунту становили 1-10 мм, в метровому – 19-62 мм. Проте на частині площ залишаються достатніми та задовільними.
Нагадаємо, затримка розвитку соняшнику на 7-10 днів спостерігається на Сумщині.