Затримка розвитку соняшнику на 7-10 днів спостерігається на Сумщині

За даними Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН з початку третьої декади в Сумській області спостерігалася хмарна погода з проясненнями та незначними опадами. Середньодобова температура повітря становила 15,6 °С. Опадів випало 9 мм. Середня температура ґрунту на глибині 5 см та 40 см становила 12,2 і 18,2°С відповідно.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
Посіви озимих культур перебувають у доброму стані. У озимих зернових триває фаза наливу зернівки. В залежності від строку сівби рослини проходять період від ранньої до пізньої молочної стиглості. На посівах озимини відмічено наявність шкідників (п’явиця, хлібні трипси, хлібний жук). У цій ситуації необхідно проводити застосуватння інсектицидів, в першу чергу на насінницьких посівах. Контролювати розповсюдження септоріозу, переноспорозу та фузаріозу колоса. Доцільно застосовувати фунгіциди в рекомендованих дозах, з метою їх контролю – застосовувати інноваційні двокомпонентні фунгіциди.
На більшості площ посіяних в ранні і оптимальні строки у рослин ячменю ярого, пшениці ярої та вівса триває фаза колосіння. Основним на сьогодні на посівах даних культур є спостереження за наявністю шкідників та хвороб. Та своєчасна їх обробка фунгіцидами та інсектицидами.
На більшості площ рослини сої знаходяться у фазі бутонізації – початку цвітіння. Рослини гороху закінчили формування бобів, продовжується налив зернівки і дозрівання нижніх бобів.
Посіви соняшнику знаходяться на початку фази бутонізації. Спостерігається затримка із розвитком та нормативними термінами початку цвітіння на 7-10 днів. Знижені добові температури травня та перших декад червня зумовили ризик поширення хвороб, але за умови збереження показників температури на рівні 3 декади червня очікується стабілізація фітосанітарного стану посівів. Очікуваний рівень урожайності на рівні минулого року.
Гречка переважно перебуває у фазі цвітіння. На переважній кількості площ в області коноплі перебувають у фазі бутонізації.
Нагадаємо, аграрії чотирьох областей зібрали 196,1 тис. тонн нового врожаю.