Ступінь розвитку кіркового шару часточок найважливіший за оцінювання імуноморфологічного стану тимуса птиці

Під час оцінювання імуноморфологічного стану тимуса птиці найважливішим критерієм є визначення ступеня розвитку кіркового шару часточок.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Також ураховують рівномірність товщини кіркового шару, ширину світлішої (піронінофільної) підкапсулярної зони, щільність і рівномірність заповнення клітинами кіркової й мозкової речовини, однорідність клітинного складу, розміри й кількість тимусних тілець, ступінь васкуляризації та площу зрізів судин, ступінь оголення епітеліоретикулярної основи, формування тяжів клітин і сполучної тканини, наявність груп і фолікулярних скупчень клітин із піронінофільною цитоплазмою і бластів.
Важливою ознакою розвитку імунодефіцитного стану в тимусі є зменшення розмірів кіркової речовини. Місцями вона майже відсутня і представлена лише острівцями лімфоцитів, розташованих розпушено і зазвичай відсунених у глибину часточок пухкою сполучною тканиною під капсулою.
У зоні часточок, що займала раніше кора, знаходять глибчасті продукти розпаду клітин і гіалінові краплі. Мозкова речовина містить багато кістозних порожнин і різко розширені судини, спостерігається периваскулярний набряк, відтискання й орієнтація повздовж судин тяжів клітин і сполучної тканини. Все це надає мозковій речовині грубого, неоднорідного та пористого вигляду. Часточки можуть бути зменшені й оточені жировою тканиною.
Раніше ми писали про ознаки розвитку імунодефіциту в селезінці птиці.