Агромаркет

Український агроекспорт позитивно впливає на стабільність цін у ЄС

Український агроекспорт позитивно впливає на стабільність цін у ЄС

Україна демонструє себе як надійний стратегічний партнер ЄС у сфері продовольчої безпеки. Про це свідчить наша позиція третього найбільшого постачальника агропродукції до ЄС та зростання загальної вартості українського експорту на 11% у 2024 році. Стабільність українського експорту стає особливо важливою для диверсифікації поставок до ЄС, зокрема на тлі скорочення поставок з росії.

Про це у своєму блозі для «Інтерфакс-Україна» розповів міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

Він акцентував на винятковій адаптивності та стійкості українського агросектору.

«Ефективна робота та виконання експортних контрактів в умовах війни свідчать про професіоналізм та стійкість наших аграріїв», – зауважив Віталій Коваль.

За словами міністра, попри значні обсяги українського агроекспорту до ЄС, Євросоюз отримує не лише потрібну продукцію, але й знаходить в Україні важливий ринок збуту для своїх товарів, включаючи ресурси для українського АПК. Крім того, стабільні поставки української агросировини є важливими для європейських переробних галузей, зокрема для виробництва кормів та харчової промисловості, підвищуючи їхню конкурентоспроможність.

«Водночас важливо розуміти збалансовану роль України на ринку ЄС. Забезпечуючи 8% агропродовольчих поставок до ЄС та лідируючі по окремих позиціях, Україна є одним із ключових, але не єдиним партнером для ЄС, який підтримує диверсифіковані джерела імпорту. Це означає, що по багатьох інших товарах частка українських поставок на ринку ЄС є помірна, що сприяє диверсифікації поставок та ринковій конкуренції», – зауважив Віталій Коваль.

На його переконання, історично український експорт також позитивно впливав на стабільність цін.

«Як зазначала Єврокомісія у 2023 році, поставки з України допомагають стримувати аграрну інфляцію, надаючи споживачам ЄС доступ до більш доступних продуктів. Яскравим прикладом є сезон 2018/2019 років: тоді, ще до запровадження будь-яких преференцій, Україна поставила на ринок ЄС близько 15 млн тонн кукурудзи, допомігши закрити дефіцит, спричинений несприятливими погодними умовами в ЄС, та сприявши стабілізації європейського ринку», – підсумував профільний міністр.

Нагадаємо, втрати українських агровиробників у разі непродовження торговельних преференції з боку ЄС перевищуватиме 4 млрд. дол..