Втрати врожаю від сегетальної рослинності можуть сягати 1-1,1 т/га

Профілактичний захист посівів від бур’янів навесні дуже важливий, адже саме навесні бур’яни починають інтенсивно вегетувати, створюючи найбільшу конкуренцію культурним рослинам за світло, вологу, поживні речовини. А більшість фітопатогенів інфікують рослини вже за температури +5 °С. А вчасно проведений захист дозволяє уникнути сильного забур’янення полів, що може призвести до значних втрат урожаю, пише журнал The Ukrainian Farmer.
За даними науковців, втрати тільки від сегетальної рослинності можуть сягати 1000–1100 кг/га. Або ж лише один метлюг звичайний на полі в кількості 1 шт./м2 може призвести до втрат зерна близько 20 кг/га. Чи такі бур’яни, як бромус покрівельний, бромус житній та егілопс циліндричний у посівах зернових протизлакові гербіциди взагалі не контролюють (контроль шляхом агротехнічних заходів).
Тому фахівці зазначають, що, складаючи схему гербіцидного захисту, треба індивідуально підходити до кожного поля, ураховуючи видовий склад бур’янів і попередників. Наприклад, якщо попередниками були культури, що рано звільняють поле (горох, ячмінь, ріпак, льон), то найшвидше переважатимуть однорічні дводольні зимуючі бур’яни з родини айстрових, капустяних, підмаренник чіпкий тощо. А якщо – ярі культури (кукурудза, соя, буряк), то і переважатимуть ярі бур’яни: гірчиця, лобода біла, гірчаки тощо.
А за попередника соняшнику виникне проблема з його падалицею. І тут також варто не забувати про «хвилеве» сходження. Щоб запобігти втратам врожайності від шкідливих організмів, слід побудувати чітку стратегію захисту – діяти на запобігання, профілактично.
Раніше повідомлялося, як забезпечити надійний контроль бур’янів на етапі сходів.