Робота з пожнивними рештками у господарстві «Злагода» відрізняється, залежно від культури

Робота з пожнивними рештками у ТОВ «Злагода» відрізняється, залежно від культури. Наприклад, на соняшнику, проводячи поверхневий обробіток, їх змішують із верхнім шаром ґрунту – це частина програми боротьби зі склеротиніозом. Адже приорювати рештки не можна, бо склероції на них можуть зберігатися в землі довго, а винесені на поверхню після оранки проростають і через 15 років. Натомість проводячи поверхневий обробіток ґрунту, тим самим провокують проростання гриба, який зерновим не шкодить.
Про це розповів агроном господарства Олег Хлищиборщ, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Пожнивні рештки інших культур після мілкого лущення або тримають на поверхні ґрунту до двох місяців, або ж перемішують із поверхневим шаром, щоб перегнивали. Рештки кукурудзи або дискують, або переорюють, дотримуючись технології.
«Щоб рештки краще розкладалися, додаємо трохи азоту. Намагаємося це робити, коли пройшли опади, після чого рештки приорюємо або дискуємо. Раніше, коли було більше опадів, працювали з деструкторами й результат був. Тепер, коли умови посушливі, ефекту від унесення деструкторів не бачимо»,
– розповів агроном.
Нагадаємо, з досвіду Олега Хлищиборща, широка сівозміна поліпшує фітосанітарний стан посівів і зменшує хімічне навантаження.