Овочі-Ягоди-Сад

Фермери поділилася схемою сівозміни для стабільного врожаю картоплі

Фермери поділилася схемою сівозміни для стабільного врожаю картоплі

Фермерське господарство «Аделаїда» поділилося власною схемою трирічної сівозміни, яка дозволяє підтримувати здоров’я ґрунту та стабільно вирощувати якісну картоплю.

Про це повідомляє ФГ «Аделаїда» на своїй сторінці у Фейсбук.

Господарство використовує фіксовану ротацію: картопля — пшениця — бобові (соя або люпин).

«Маючи значний досвід у професійному вирощуванні картоплі, ми виробили для себе чітке розуміння того, як саме має виглядати ефективна сівозміна», – зазначили в дописі.

У господарстві наголосили: «Картопля, як культура з високими вимогами до ґрунту, виносить значну кількість поживних речовин і є чутливою до накопичення шкідників та хвороб». Саме тому її не повертають на те саме поле частіше ніж раз на три роки.

Наступним етапом є пшениця. У «Аделаїді» пояснили, що вона добре росте на очищених полях і допомагає «розірвати цикл багатьох хвороб, притаманних бульбоплодам».

Третій рік відводять під бобові. «Вони не лише фіксують азот із повітря, збагачуючи ґрунт природним добривом, а й істотно знижують фітосанітарне навантаження».

«Соняшник і ріпак ми виключили, бо їх наявність у сівозміні можуть призвести до фітотоксичності на картоплі та падалиці, яку надзвичайно складно прибрати з поля», – пояснили фермери.

На завершення підкреслили: «Сівозміна – це не лише про врожай. Це про довготривалу родючість, про здоров’я ґрунтів, про сталість агровиробництва».

Читайте також: Вітчизняна рання картопля втричі дорожча за імпортну