Ціни на соняшник опускаються на тлі сезонного збільшення пропозицій

Сезонне збільшення пропозицій соняшникової олії з Аргентини та рф тисне на ціни української соняшникової олії, що призвело до зниження закупівельних цін на соняшник.
Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі GrainTrade.
Аргентина цьогоріч зібрала рекордні 4,7 млн т соняшника, тому індійські покупці активізували імпорт аргентинської соняшникової олії. Водночас російська олія також почала дешевшати на тлі зниження експортного мита та цін на соняшник в рф.
За даними ІКАР, з 21 квітня по 11 травня в рф на тлі сезонного збільшення пропозицій від фермерів та зміцнення курсу рубля ціни на соняшник впали на 1% до 400-420 $/т (без ПДВ), а на соняшникову олію – на 0,5% до 910-940 $/т (без ПДВ), але маржа переробки все ще залишається від’ємною.
Зниження експортного мита на соняшникову олію вдвічі порівняно з березнем призвело до падіння експортних цін попиту на російську соняшникову олію з поставкою у травні до 1075-1100 $/т FOB.
В Україні експортні ціни на соняшникову олію опустилися до 1110-1115 $/т з доставкою до портів Чорного моря та до 1150-1170 $/т DAP Німеччина та Македонія на тлі посилення конкуренції з аргентинською та російською олією на ринку Індії та падіння попиту з боку європейських покупців внаслідок зниження цін на нафту та ріпакову олію.
Протягом тижня ціни на соняшник з олійністю 50% залишалися на рівні 26000-26700 грн/т (550-565 $/т без ПДВ) з доставкою на завод, але кількість пропозицій від виробників збільшилася. Маржа переробки залишається низькою або від’ємною, тому малі переробники продовжуют простоювати без роботи. Крім того, збільшилася кількість виставлених на продаж заводів з потужністю переробки 20-150 т/добу.
Сприятливі опади у східній Європі, Україні та рф покращують умови для сівби та розвитку посівів соняшника, що дозволить збільшити площі сівби, скоротивши площі під соєю, яка у поточному сезоні була менш рентабельною. Це також посилить тиск на ціни соняшникової олії нового урожаю.
Зростання цін на нафту за тиждень на 7% підтримало котирування соєвої олії, тоді як ціни на пальмову олію залишаються під тиском збільшення виробництва та запасів. Найближчим часом імпортери активізують закупівлю дешевої пальмової олії, що обмежить зростання цін на соняшникову олію.
Нагадаємо, попит з боку Туреччини та Індії підтримує ціни на українську соняшникову олію.