Найбільший російський виробник сільгосптехніки скоротив тисячі працівників

Найкрупніший російський виробник сільськогосподарської техніки – «Ростсельмаш» скоротив 2 тис. працівників через різке зниження попиту на свою продукцію.
Про це в інтерв’ю «Коммерсантъ» розповів Константин Бабкін, співвласник підприємства і президент асоціації «Росспецмаш».
Він зазначив, що завод працював лише три дні на тиждень протягом осені, а зараз перейшов на п’ятиденку, але в «зниженому режимі».
«Такий режим не сприяє позитивній атмосфері в колективі. Це не допомагає дисципліні та стабільності якості», – зазначив Бабкін.
Він додав, що компанія намагається уникати подальших звільнень, щоб не довелося навчати нових працівників.
Бабкін також пояснив, що підприємство було переведено на режим економії, і схожа ситуація спостерігається на інших заводах. «Ситуація непроста», – підкреслив він.
Він також назвав кілька причин, що призвели до зниження попиту на сільгосптехніку.
Перша – висока ключова ставка, яка призвела до того, що гроші з реального сектора пішли в депозити. «Селяни кажуть: «Нам вигідніше тримати гроші на депозиті, ніж інвестувати в комбайни. На них стільки не заробиш, скільки на відсотках», – зазначив Бабкін.
Друга причина – скорочення державної підтримки.
«Більше 90% підтримки – це субсидії на кредити, зокрема пільговий лізинг. Оскільки в минулому році ставка піднялася, на обслуговування раніше виданих кредитів Міністерству сільського господарства доводиться витрачати більше коштів. Тому на субсидування нових кредитів у Мінсільгоспу стало набагато менше грошей», – розповів він.
Третя причина – експортне мито на зерно, що знижує ціни на внутрішньому ринку і, як наслідок, зменшує рентабельність.
«Усе це призводить до того, що сільгоспвиробники не поспішають інвестувати в сільгосптехніку», – резюмував Бабкін.
Читайте також: Підприємець з Оріхова відновив виробництво сільгосптехніки у Запоріжжі