У птахогосподарствах практикують профілактичну й вимушену дезінфекції

У птахівничих господарствах вдаються до профілактичної й вимушеної дезінфекції, пише журнал «Наше птахівництво».
Профілактична дезінфекція птахівничих об’єктів запобігає інфекційним хворобам, збудники яких можуть бути занесені дикою птицею, гризунами, комахами, на одязі персоналу, з тарою тощо. Крім того, дозволяє знищити збудників, яких виділяє птиця за прихованого бактеріоносійства, унеможливлює накопичення в приміщеннях умовно патогенних мікроорганізмів та поширення збудників серед сприйнятливої птиці шляхом непрямого контакту.
Профілактичній дезінфекції піддають обладнання в птахівничому приміщенні та прилеглу територію. Регулярній профілактичній дезінфекції обов’язково підлягає промислова зона, тара, транспортні засоби.
Дуже важливо дезінфікувати інкубаційні яйця перед закладанням їх у інкубатор або в процесі інкубації, а також обробляти інкубатори після завершення технологічного процесу.
Профілактичну дезінфекцію організовують у поєднанні з попередніми ремонтом приміщень і обладнання. Така дезінфекція є провідною для птахогосподарств, тому її здійснюють регулярно та з високою якістю.
Вимушена дезінфекція ‒ це поточна й остаточна дезінфекції. Поточну дезінфекцію практикують із моменту виникнення хвороби до її ліквідації в установлені терміни. Остаточну ‒ після ліквідації інфекційної хвороби та зняття з господарства карантину.
Для миття та дезінфекції великих площ огороджувальних конструкцій виробничих будівель, обладнання та транспортних засобів потрібна високопродуктивна й досконала техніка.є
Раніше ми писали, на що звертати увагу за професійного клінінгу у пташнику.