Негативний ефект від надмірної вологості у пташнику дасть взнаки згодом

Проблеми, спричинені надмірним рівнем вологи в пташнику, проявляються згодом: протягом кількох днів або навіть тижнів. Отже, умови утримання птиці потрібно постійно відстежувати, навіть якщо на перший погляд усе добре.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Зокрема, високі рівні відносної вологості зменшують ефективність випарного охолодження в пташнику, і птиці стає складніше регулювати температуру власного тіла. Це підвищує ризик виникнення теплового стресу. Птиця під впливом теплового стресу починає споживати менше корму, втрачає вагу, у стаді збільшується падіж.
Організм птиці змушений перенаправляти енергію на подолання стресу. Як результат ‒ погіршується конверсія корму. Відповідно це спричиняє перевитрати корму, що безпосередньо впливає на прибутки господарства.
Сира підстилка й надмірна волога в пташнику можуть також спричинити дерматит на плеснах і пухирі на грудних м’язах птиці. У бройлерів, які постійно контактують із мокрими поверхнями, болісні ураження на плеснах і грудях часто інфікуються. Це створює суттєвий дискомфорт, вони стають уразливішими до інфекцій.
Раніше ми писали, чому на стінах і стелі пташника може з’являтися конденсат.