Хвороби ріпаку виявлені на 5-39% обстежених площ

На 5-39% обстежених площ ріпаку рослини хворіють на пероноспороз, альтернаріоз, фомоз, бактеріоз коренів за ураження 2-12%.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
У господарствах Одеської області на 1-2% рослин обліковують циліндроспоріоз. За появи ознак хвороб доцільно провести обробки дозволеними до використання препаратами.
Крім того, на полях озимого ріпаку триває шкідливість хрестоцвітих блішок у чисельності 0,2 – 2, в осередках до 4 екз. на кв.м (Львівська, Черкаська обл.), де ними пошкоджено 2-9% рослин у слабкому ступені.
Триває заселення рослин ріпаку прихованохоботниками (великий ріпаковий та стебловий капустяний), які у чисельності 0,6-3 екз. на рослину пошкодили 2-4% рослин. В Одеській, Тернопільській та Хмельницькій областях відмічають вихід і шкідливість ріпакового насіннєвого прихованохоботника.
Подекуди відбувається активізація та заселення рослин ріпаковим квіткоїдом. Шкідливість білокрилки спостерігають у Дніпропетровській, Миколаївській, Полтавській та Чернігівській областях на 2-8% заселених рослин.
Осередки заселення хрестоцвітими блішками (ЕПШ 3-5 екз. на кв.м), листкоїдами (ЕПШ 3 екз. на кв.м), прихованохоботниками (ЕПШ 5-6 жуків на рослину) до цвітіння захищають дозволеними до використання препаратами.
Раніше повідомлялося, як захистити ріпак від шкодочинності прихованохоботників.