Приморозки знищили врожай на Одещині: як фермер урятував свій сад

На Одещині весняні приморозки знищили до 70% абрикосів і пошкодили інші кісточкові. Власник саду з селища Катлабуг Володимир Балабан врятував частину врожаю завдяки спецобробкам і сортам, що пізно квітнуть.
Про це повідомляє «Південь сьогодні».
За його словами, абрикоси постраждали на 70%, персики — на 50%, вишня та черешня — на 20–30%. Найменше ушкоджено мигдаль, особливо французькі сорти, які цвітуть пізніше.
«У мене 17 сортів мигдалю, найкраще поводяться французькі — квітнуть на 7–10 днів пізніше. Це дає шанс уникнути морозів», — каже Балабан.
Щоб відтягнути цвітіння, агроном використовує спеціальні препарати.
«Схема перевірена роками. Витрати — $200–300 на гектар. У приватному саду — до 500 грн на три дерева», — уточнив він.
Також агроном рекомендує користуватись кріопротектором українського виробництва. Його розробили 2017 року, і він уже витримав приморозки до –11°C. Вартість — близько $100/га за два обприскування.
«Подвійна обробка зберігає бутони краще за імпортні засоби. У 2020 році мої абрикоси вистояли, коли інші — ні», — наголосив пан Балабан.
Він також закликав не покладатись на сорти абрикосів, що квітнуть пізно: «Це маркетинг. У наших умовах різниця між сортами — 2 дні».
Додатково рекомендує восени робити побілку та бордоську суміш: «Це затримує вегетацію на кілька днів. Побілка перед Великоднем — марна справа».
Балабан попереджає, що приморозки можуть повторитись ще двічі до травня. Тож кріозахист радить мати кожному садівникові.
Читайте також: Заморозки знищили абрикоси, під загрозою врожай черешні, – вчені