Агрономія

Температура повітря у березні на Львівщині перевищувала норму, а опадів було менше норми

Температура повітря у березні на Львівщині перевищувала норму, а опадів було менше норми

У період з 27 березня до 2 квітня на Львівщині продовжувала утримуватися тепла погода. Середньодобові температури повітря були в межах 7,6-9,8 °С за кліматичних показників 3,1 °С у ІІІ декаді березня та 6,1 °С ‒ І декаді квітня. Максимальна температура повітря становила 15,3 °С (29.03), мінімальна ‒ 2,7 °С (27.03).

Про це інформує Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН.

У ІІІ декаді березня середньодобова температура повітря дорівнювала 8,4 °С і на 5,3 °С перевищила норму, за місяць вона становила 6,7 °С за норми 0,5 °С, опадів випало відповідно 11,7 мм (78,0 % від норми) та 34,0 мм (77,3 %). 

Станом на 1 квітня посіви пшениці озимої за сівби 26.09 (сівозміна відділу технологій у рослинництві) формують органи плодоношення, тобто рослини переходять від вегетативного до генеративного розвитку. 

Критичним періодом для озимих зернових щодо забезпечення азотом є IV − початок V етапу органогенезу (перехід від кущіння до виходу рослин у трубку ‒ поява І надземного вузла), впродовж якого припиняється утворення пагонів, відбувається диференціація основи колосу, азот сприяє виживанню колосоносних стебел, і рослини використовують його у цій фазі найінтенсивніше (40−50 % від розрахункової норми).

Проводять друге підживлення (продуктивне), яке найбільше впливає на врожай зерна. Доза під інтенсивні сорти пшениці озимої і тритикале може становити N60-80 (1,8−2,3 ц/га аміачної селітри), напівінтенсивні − N30-45 (0,9−1,3 ц/га). Але норму для підживлень слід уточнювати за даними тканинної діагностики, що дозволить економніше використати мінеральні добрива, тобто відповідно до потреб рослин.

Нагадаємо, прогнозоване похолодання не зашкодить пшениці, а з ріпаком можуть бути проблеми.