Агромаркет

Тарифна політика США дає Україні шанс повернутися на ринок Південної Кореї

Тарифна політика США дає Україні шанс повернутися на ринок Південної Кореї

Тарифна політика США дає Україні шанс повернутися на ринок Південної Кореї, забезпечивши 15-20% потреб Країни ранкової свіжості у кукурудзі (1,5–2 млн тонн зернової).

Про це у своїй колонці в журналі The Ukrainian Farmer розповів аналітик зернового ринку, «УкрАгроКонсалт» Максим Харченко.

За його словами, Південна Корея щорічно імпортує близько 10 млн тонн кукурудзи, традиційно закуповуючи її через тендери у найдешевшого джерела. З уведенням двосторонніх тарифів ситуація зміниться, висока ціна американської кукурудзи зробить її задорогою на тендерах.

Україна має шанс повернутися до числа постачальників. У 2019–2020 роках Південна Корея вже імпортувала обсяги української кукурудзи, коли вона була конкурентною за ціною. В такому сценарії у сезоні 2025/26 можна прогнозувати постачання 1,5–2 млн тонн української кукурудзи до Південної Кореї (близько 15–20% їх імпорту). Решту покриють Бразилія та Аргентина, які традиційно сильні на азійських ринках», – зауважив Максим Харченко.

Окрім кукурудзи, Корея може збільшити імпорт фуражної пшениці та ячменю з України, особливо якщо США будуть обкладені митом.

В цілому, на думку аналітика, торговельна війна створює для України умови відновити й зміцнити свої позиції на ринку Республіки Корея, які раніше стримувалися лише логістичними ризиками.

Нагадаємо, політичні мотиви спонукають ЄС повністю відмовитись від американських зернових.