Підбір силоса варто почати з відповідності конструкції Єврокоду

Підбір силоса варто почати з відповідності конструкції Єврокоду — уніфікованим правилам проєктування для Євросоюзу і Єврозони.
Про це у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer пише директор ТОВ «РІЛЯ Україна» Роман Семерак.
«Одразу попереджаємо: стандарт ANSI (Американського інституту національних стандартів) для України не відповідає нашим ДБНам і може бути не введений в експлуатацію», – зауважив фахівець.
Роман Семерак пояснив, що згідно з американським стандартом силоси розраховано на менші навантаження від вітру, снігу, зерна. Там застосовують менші коефіцієнти запасу міцності, через що вони є менш металомісткими, порівнюючи із силосами, виготовленими згідно з Єврокодом.
«Хоч ціна на силоси за стандартами ANSI може видаватися привабливішою, не радимо спокушатися примарною дешевизною», – уточнив він.
За словами Романа Семерака, деякі європейські виробники виготовляють силоси згідно з двома стандартами: і Єврокодом, і ANSI.
«Відповідно для країн ЄС вони продають силоси, виготовлені за Єврокодом, а в інші країни, зокрема Україну, пропонують продукцію за американським стандартом. Тож не дайте ввести себе в оману й обирайте силоси, виготовлені за Єврокодом», – додав Роман Семерак.
Раніше ми писали, як обрахувати реальну продуктивність транспортера.