Агрономія

Кулісні посіви кукурудзи – один з найефективніших способів збереження вологи – досвід

Фактично всі технологічні заходи у господарстві «Сергіїівка» на Одещині спрямовано на збереження ґрунтової вологи на всіх культурах. Наприклад, один із найбільш дієвих у вирощуванні кукурудзи – кулісні посіви, під якими в господарстві 7–10% загальної посівної площі (5 тис. га).

Про це розповів головний агроном господарства Олексій Куліков в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Схема посіву така: два ряди кукурудзи через 70 см, а між ними міжряддя 210 см, яке обробляють маленькими культиваторами. Фактично це – зайнятий пар. Таким чином завдяки крайовому ефекту культура отримує більше вологи, сонячної енергії та поживи. З тим норма висіву – 30-35 тис. насінин/га, тож і на насінні економлять.

«Щоправда, навіть така технологія не рятує від жорсткої посухи. Так, торік кукурудза не дотягувала й до 2 т/га. Для крайніх рядів вологи мало б вистачити, але температура ґрунту доходила до 60 градусів. Відтак кукурудза погано запилилася, деякі гібриди з ФАО понад 300 взагалі не сформували зерно. Довелося зібрати на силос – для потреб тваринництва»,

– зазначив Олексій Куліков.

Підмітили в господарстві ще таке: кукурудзу на силос висівають суцільним способом, але її загальна маса менша, ніж кукурудзи-куліси – доказ того, що в кулісних посівах більше вологи.

Раніше була названа економічна вигода від кулісно-смугових посівів