Запаси продуктивної вологи в ґрунті на Житомирщині незадовільні та низькі

Погодні умови початку першої декади лютого на Житомирщині характеризувались хмарною, холодною погодою, подекуди пролітав дрібний сніг. Показники температури повітря вдень були від -4 до +2°С, вночі від -5 до 0°С. Сніговий покрив відсутній, промерзання ґрунту становило до 5 см, запаси продуктивної вологи в орному та метровому шарі ґрунту незадовільні та низькі.
Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.
Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих зернових культур та багаторічних трав знижувалась протягом звітного періоду до -2+1°С, що вище критичної температури вимерзання.
Було проведено моніторинг озимих культур (методом монолітів та рулонним методом). Встановлено, що стан перезимівлі озимих культур добрий. Рослини озимих зернових перебувають у фазі 3-й листок-кущення, мають добру регенеративну здатність при їх відрощуванні. Проте також встановлено, що посіви озимих уражені хворобами по різному, в залежності від сорту, строків посіву та попередників.
Озиме жито має добрий стан. Життєздатність становить 90-100%, ймовірність виживання 89-99%. Ураженість хворобами становить 2%, в т.ч. по 1% бурою іржею та септоріозом. Життєздатність рослин озимої пшениці становить 93-99%. Ймовірність виживання 80-93%.
Спостерігається часткове відмирання наземної маси рослин (пагонів). За результатами обстежень слід зауважити, що оптимальні строки посівів озимини мають вищу життєздатність та ймовірність виживання. Посіви пізніх строків сівби хворобами уражувались слабо, і є такі, що зовсім не уражувались.
Нагадаємо, температура повітря в першій декаді лютого подекуди на 12°С перевищувала норму.