Чим загрожує брак мінералів у раціоні кіз
Раціон кіз має бути збалансованим за умістом макро- та мікроелементів, оскільки це безпосередньо впливає на якість і склад молока, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Особливо велику потребу в мінералах мають дійні кози: чим вища продуктивність, тим більше мінералів необхідно. Адже високопродуктивна коза виділяє з молоком близько 20-40 г мінеральних речовин на добу.
Найпоширенішими захворюваннями кіз, пов’язаними з дефіцитом мінералів у раціоні, є народження слабкого чи недорозвиненого молодняку, остеомаляція, артрози, захворювання шкіри й копит, безпліддя чи ускладнення із заплідненням.
Дуже поширена субклінічна гіпокальціємія, яка не діагностується і є непоміченою. У кіз знижується апетит, вони можуть відмовитися від води чи пити менше, порушується координація, виникає м’язова слабкість і тремтіння, тварина тривалий час лежить.
Гіпокальціємія запускає каскад порушень: погіршується скорочення гладкої мускулатури, знижується румінація та скорочення м’язових волокон у сичугу й усіх передшлунках, сповільнюється прохід кормових мас до інших відділів кишківника, що призводить до зміщення сичуга. Ці порушення можуть спричиняти клінічний або субклінічний ацидоз.
У результаті знижується засвоєння поживних речовин, зокрема мінералів та енергії, саме тоді, коли спостерігається негативний енергетичний баланс, починає розвиватися кетоз.
Зниження тонусу в сосках вимені призводить до зяяння просвіту, відкриваючи ворота інфекції та подальшим захворюванням на мастит.
Як повідомлялося, «Тетяна 2011» робить акцент у годівлі кіз на силос.