Агрономія

Ефективний контроль забур'яненості ріпаку потребує узгодження сівозміни, агротехніки та хімічних засобів

Ефективний контроль забур'яненості ріпаку потребує узгодження сівозміни, агротехніки та хімічних засобів

Для стабільного вирощування та зростання озимого ріпаку потрібно дотримуватися загальної культури землеробства й агротехнічних вимог вирощування, спрямованих на зменшення впливу шкідливих організмів у формуванні врожаю та якості продукції. Один з основних критеріїв успіху – ефективний контроль сегетальної флори в посівах культури, адже засміченість посівів знижує ефективність заходів, спрямованих на підвищення врожайності, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для успішної реалізації системи контролю за бур’янами в агроценозі важливо мати достатню інформацію щодо їх видового складу, агробіологічних груп сегетальних видів, характеру і ступеня забур’яненості.

У сучасних умовах особливої ваги набувають інтегровані технології захисту, які передбачають поєднання й узгодження сівозміни, агротехніки, хімічних засобів.

Обмеження бур’янів хімічними засобами захисту – це захід, результативність якого залежить від правильного вибору гербіциду з різноманітного асортименту й застосування препаратів для максимального впливу на шкідливий об’єкт і мінімалним – на культуру й довкілля.

Задля підвищення ефективності контролю бур’янів і запобігання виникненню резистентності до гербіцидів практикується поєднання діючих речовин однокомпонентних або застосування комплексних препаратів.

Раніше повідомлялося, як ґрунтові й післясходові гербіциди підвищують урожайність ріпаку.