Тваринництво

У Німеччині зафіксовано випадок ящуру в буйволів

10 січня у Німеччині виявили вірус ящуру в трьох мертвих буйволів на фермі в Бранденбурзі ‒ між Берліном і кордоном із Польщею.

Про це повідомляє телеграм-канал UA-82,5.

Зазначається, що виявлений серотип O вірусу, що тісно пов’язаний з вірусами ящуру, які зустрічаються на Близькому Сході та в Азії. Німеччина запевняє, що має вакцини від цього типу вірусу. В решти 11 буйволів зі згаданої ферми виявлені антитіла, що свідчить про те, що хвороба могла циркулювати від Різдва. Цих тварин вибракували відразу. 

У радіусі 1 км вибракували все поголів’я корів, свиней, овець, кіз. 

Останній випадок ящуру в Європі був 2001 року у Великій Британії. Під ніж пішло близько 10% всього поголів’я худоби. 

«Німеччина в паніці, Польща ‒ вже також через близькість до кордону (80 км). Ринки молока й м’яса в невизначеності через відсутність офіційних ветеринарних вказівок і теоретичних торговельних ризиків. Про заборону імпорту тваринної продукції з Німеччини вже заявила Велика Британія та Південна Корея. 

Німецькі продавці також розуміють ризики і почали відмовлятися від постачів на зовнішні ринки ЄС, переводячи торговельні потоки в межах співдружності, адже теоретично блокада в такому випадку може поширитися не лише на Німеччину, а ЄС у цілому», — пояснюють експерти.

І додають, що вже є випадки відмови від відправлень німецьких молочних товарів до України. 

Нідерланди з 1 грудня імпортували понад 3,6 тис. телят із Бранденбургу, тому зараз введена заборона на переміщення молодняку ВРХ всією країною. 

Австралія також ввела заборону на імпорт продукції тваринництва з Німеччини.

«Німецька сировина (молоко, наливні вершки та знежирене молоко) поки не виходить за межі країни за негласним рішенням операторів, німецькі біржові та споживчі товари поки торгуються в межах ЄС на розсуд окремих операторів», ‒ додали аналітики. 

Як повідомлялося, Україна зараз на фінішній прямій щодо приєднання до Єврокомісії з боротьби з ящуром (EuFMD).