Точка зору

Уряд Польщі закликає садівників вирощувати більше груш

Ян Блащик
доктор наук, Краківський аграрний університет (Польща)

Груші для наших садівників стали, так би мовити, дуже цікавим видом: клімат теплішає і стає більш сприятливим для вирощування саме цієї культури. Наразі у Польщі вирощується дуже мало груш – приблизно 70-80 т, для порівняння: яблук – 5 млн тонн. І навіть уряд намагається тиснути на садівників, щоб вони переходили з яблук на якісь інші культури, зокрема грушу. Так чи інакше, на фруктовому ринку Польщі величезна конкуренція, і якщо хтось не може забезпечити відповідне зберігання, просто випадає з нього. Тому нагадаю кілька правил зберігання плодів, які допоможуть уникнути втрат:

  • Не зберігайте занадто великі плоди – вони не є міцними і легко пошкоджуються.
  • Чим пізніше ми зібрали плоди, тим коротше зможемо їх зберігати, адже вони швидше досягнуть піку стиглості.
  • На практиці складно заповнити одну камеру лише одним сортом. Можна розміщувати різні сорти по сусідству, але тоді варто пам’ятати, що умови камери мають бути налаштовані під більш чутливий з них. Це буде не дуже добре для інших сортів, але так ми збережемо максимум продукції.
  • Постійно слід контролювати стан плодів у камері: періодично відбирати проби, щоб перевірити щільність м’якуша (це кращій показник, який характеризує якість), цукристість і наскільки плоди виглядають здоровими. Це можна зробити за допомогою контрольних вікон камери або антресолей, які дають більш панорамний вид на продукцію згори.
  • Добре зберігаються лише плоди з відповідним вмістом кальцію, і на момент збирання його кількість у плодах має бути достатньою.