Екстракт з листя огірка впливає на картопляних нематод
У Гентському університеті (Бельгія) вченими було досягнуто прориву у біоборотьбі з сільськогосподарськими шкідниками. Екстракти листя сімейства огіркових, або Cucurbitaceae, помітно впливають на боротьбу з нематодами в картоплі.
Про це повідомляє «Агроном».
Дослідники з лабораторій професора Тіни Кіндт та Свена Мангелінкса виявили біологічно активні речовини в екстрактах шкірки дині, кабачків, гарбуза та листя огірка. Рослинні екстракти здійснюють прямий вплив на стійкість рослин (в результаті реакції в самій рослині). Ефект помітний при нанесенні екстракту як на листя, так і при кореневому підживленні.
Разом із Дьюї Харткампом із компанії Stichting Innovatie Glastuinbouw Nederland (SIGN) Ґентський університет визначив важливого партнера у ланцюжку поставок, який надав сировину для інноваційних досліджень: Circulair Centrum Zuid (CCZ) у Стівенсбеку.
У CCZ під керівництвом Бена Ройджакерса щорічно збирається понад 10 тис. тонн біомаси листя огірка. Після ферментації залишків листя збирають сік листя огірка. Цей сік листя огірка нині продається як калійне добриво, і з минулого року його визнано відходом добрива.
Дослідження Гентського університету показують, що той же огірковий сік чинить дію проти нематод, навіть після сильного розведення.
Польові випробування на картоплі знову пройдуть наступного року. Переробка біомаси огірка дозволить створити для популярної культури додаткову цінність.
Читайте також: В Україні зареєстрували ранній червонобульбовий сорт картоплі