На Житомирщині у рослинах озимих фіксують повільне протікання ростових процесів
Метеорологічні умови у другій половині першої декади січня відмічались морозною погодою, але під кінець звітного періоду настала аномально тепла погода, не характерна для холодної пори року. Показники температури повітря фіксувались на позначці термометра вдень від t -2+8°С, вночі від t -8+4°С, подекуди пройшли незначні опади снігу та дощу.
Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області.
Промерзання ґрунту становило до 5см, у подальшому внаслідок підвищення температури повітря до плюсових значень ґрунт став талий, запаси продуктивної вологи в орному та метровому шарі ґрунту низькі, на занижених місцях рельєфу полів задовільні. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих зернових культур та багаторічних трав знижувалась до t -2+2°С, що вище критичної температури вимерзання.
Рослини озимих культур перебувають у стані неглибокого зимового спокою. В денні години з підвищенням максимальних температур до t +8°С в окремі дні у рослинах спостерігається повільне протікання ростових процесів. Стан посівів озимих зернових та озимого ріпаку добрий та задовільний.
Погодні умови для розвитку та розповсюдження мишоподібних гризунів були переважно сприятливими. Чисельність мишоподібних гризунів на обстежуваних посівах озимих зернових культур становила 7% заселених площ, де обліковувалося від 1-2 жилих колоній/га, в яких від 1-2 жилих нори.
На посівах озимого ріпаку заселеність становила 6% обстежених площ, де обліковувалося 1-2 жилих колоній/га з 1-2 жилими норами.
На багаторічних трав заселення гризунами становило 18% площі, де нараховувалось 2-3 жилих колоній/га, в яких 2-4 жилих нори.
Нагадаємо, чергові температурні рекорди зафіксовані в Україні.