Гормон рятував урожай груші через тиждень після приморозку
Одному з українських садів вдалося утримати плоди груші Конференція та сорту Ксенія від пошкодження приморозком до -5 С° за допомогою гормону гіберелін.
Про це у своїй статті для журналу «Садівництво по-українськи» пише Артур Сіжук, агроном-консультант компанії Biochem Agro.
«У використанні гібереліну багато залежить, наскільки вчасно його використали та який був рівень приморозку, – зазначив він. – Якщо не всі тканини ушкоджені, і є можливість їх відновити, вносячи препарат, він це зробить. В деяких випадках пошкодження такі значні, що вже ні гіберелін, ні інші продукти не рятують плоди».
Щоб поповнити дефіцит цього гормону у рослині, треба дати препарат із ним у нормі не менше 1-1,2 л/га впродовж 48 годин після заморозків. Якщо вночі мороз був надто сильний, не завжди є можливість внести препарат зранку: в цей момент сад буде надто застресований і просто не прийме антистресант, або низька температура фізично не дозволить його внести.
«Ми дослідили одне з внесень гібереліну, і згідно них, використання препарату через тиждень після приморозку дало трошки менший ефект, ніж на контрольній ділянці, – розповів пан Сіжук. – Урожайність з дерева 13,9 кг проти 14,8 кг – це можна сказати, у межах статистичної похибки. Якщо ж внести гіберелін відразу після морозу, отримаємо досить суттєве збільшення урожайності – до 17,1 кг з дерева».
Читайте також: Груші різко подорожчали і можуть дорожчати ще