Тваринництво

Особливості зберігання інкубаційних яєць від молодого й старого стада

Для інкубування важливо якомога частіше збирати яйця, що зменшуватиме механічні пошкодження і підвищуватиме виводимість яєць від курей старого стада, бо в цьому разі необхідно щонайшвидше охолодити яйця.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Яйця від курей молодого стада перед охолодженням слід тривалий час тримати в теплі або довше зберігати на охолоджуваному яйцескладі до закладання на інкубацію.

Яйця механічного збирання охолоджуються швидше, ніж знесені на підстилці, особливо якщо курка лишається на гнізді.

Ці моменти слід урахувати за планування технологічного процесу, а саме під час призначання максимального періоду часу від збирання до охолодження.

Якщо час перебування яєць на складі однаковий, яйця від курей молодого стада треба зберігати за вищої температури, ніж від курей старого стада.

Конструкція контейнерів для зберігання яєць має забезпечувати достатній приплив повітря для одночасного охолодження всіх яєць, особливо знесених курями старого стада.

Відносна вологість повітря повинна бути дещо вищою для яєць від старого стада, а також для яєць, що зберігалися тривалий час. Також тривале зберігання передбачає щонайшвидше охолодження яєць до температури +12 °С.

Практиковане інколи зберігання в закритій тарі (наприклад, у пластикових мішках) має сенс тільки для яєць від дуже старого стада або від стада, яке дає яйця з дуже поганим білком. Також у закритій тарі доцільно тримати яйця, що зберігатимуться тривалий час.

Тривале зберігання яєць без зниження їхньої виводимості можливе за оптимального співвідношення температури й відносної вологості повітря (див. таблицю), генетичних особливостей птиці, клімату місцевості, санітарного стану підприємства, віку племінного стада, виду птиці.

Рекомендовані температури повітря для вирощування бройлерів залежно від джерела тепла

Як повідомлялося, збільшення тривалості зберігання яєць вимагає подовжувати термін інкубації.