Остаточно діагностувати трансмісивний вірусний провентрикуліт у птиці допомагає гістологічне дослідження
Гістологічне дослідження залозистого відділу шлунка птиці за трансмісивного вірусного провентрикуліта (ТВП) демонструє розвиток некротизувального провентрикуліту лімфоцитарного типу. Його характерні ознаки ‒ прогресивний некроз, десквамація секреторних клітин тубуло-альвеолярних залоз із заміщенням втрачених залозистих клітин протоковим циліндричним епітелієм у поєднанні з лімфоїдною інфільтрацією інтерстиція.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Виявлення на світлооптичному дослідженні згаданих змін у залозистому відділі шлунка дозволяє поставити остаточний діагноз на ТВП (фото), а також розкрити функціональні порушення, що розвиваються в організмі птиці під час хвороби.
Руйнування залозистих клітин, які секретують пепсиноген і хлориди й заміщення їх епітелієм проток, вказує на різке зниження секреторної діяльності залозистого відділу шлуночка птиці. Функціонально воно вилилося в різке послаблення біохімічних процесів перетравлення корму, зменшення надходження поживних речовин в організм. А клінічно відбилося зниженням приростів, маси тіла, загальним анемічним станом птиці.