Агрономія

Як ефективність застосування біопрепаратів залежить від температури повітря, – досвід

Як ефективність застосування біопрепаратів залежить від температури повітря, – досвід

Обробка біопрепаратами посівів за високих температур – необхідність, адже за таких умов в атмосферному повітрі зменшується вміст вуглецю, а коефіцієнт продуктивності фотосинтезу залежить від того, скільки рослина зможе засвоїти сонячної енергії та перетворити її на органічні сполуки.

Таким досвідом поділилися в ТОВ «Агросервіс груп», що на півдні Хмельниччини, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Натомість біопрепарати, якими обробили рослину перед настанням високих температур, додатково збагачують її вуглецем. Тож у господарстві уважно стежать за прогнозом погоди, і якщо через кілька діб очікується підвищення чи зниження температур до критичних, у нічний час обробляють Регоплантом посіви, зменшуючи вплив стресового чинника та збільшуючи кількість засвоєння вуглецю на одиницю листкової поверхні.

Таким чином, дотримання науково обґрунтованої сівозміни, вологоощадного обробітку ґрунту, загальної стратегії біологізації технологічних процесів, практики вирощування проміжних і покривних культур дало змогу значно підвищити ефективність агровиробництва та зменшити хімічне навантаження на ґрунт.

І навіть заробити на цьому завдяки участі в програмі вуглецевих сертифікатів. Проте, як наголошує директор, головне – здоров’я ґрунту й рослини.

Нагадаємо, застосовуючи біопрепарати, слід розрізняти продукти на основі живих мікроорганізмів і їхніх метаболітів. Раніше повідомлялося, як в «Агросервіс груп» упроваджують відновлюване землеробство.