Тваринництво

Третій перегляд інкубаційних індичих яєць ‒ перед перенесенням на виведення

Третій перегляд інкубаційних індичих яєць здійснюють перед перенесенням на виведення.  Основним критерієм оцінювання розвитку зародків є використання поживних речовин яйця, розмір повітряної камери, стан кровоносних судин алантоїса та розташування шиї зародка (випинання її у повітряну камеру).

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

За нормального розвитку зародок (перша категорія, на фото ‒ ліворуч) охоплює 2/3 об’єму яйця, гострий кінець не просвічується, повітряна камера велика, часто має звивисту конфігурацію межі. Зародок випинає шию у повітряну камеру (помітна тінь під час руху голови). Кровоносну сітку судин алантоїса не видно або видно частково як вузьку смужку в тупому кінці яйця.

Якщо розвиток затримується (друга категорія, на фото ‒ в центрі), зародок буде малий, захоплюватиме не весь об’єм яйця. У гострому та тупому кінцях видно сітку кровоносних судин алантоїса; повітряна камера невелика, її межа рівна.

У зародків, які значно відстають у розвитку (третя та четверта категорії, на фото ‒праворуч) в гострому кінці видно невикористаний білок.

Ступінь розвитку зародків на третьому перегляді характеризує готовність їх до виведення. За відсотковим співвідношенням категорій розвитку можна прогнозувати, яким саме буде виведення та якість молодняку індиків. Зазвичай із яєць першої категорії, що мають добре розвинені зародки, отримують виводимість 95-100%, за відсталого розвитку (друга категорія) ‒ до 70%.

Якщо зародків першої категорії у партії не менш як 80%, можна очікувати задовільних результатів інкубації. Партію вважають нормальною і переносять на виведення, якщо у ній хоча б 70% яєць з першою категорією розвитку. За меншої кількості таких зародків  перенесення партії на виведення затримується на 5-6 годин.

Коли в інкубаційній шафі бракує місця і партію потрібно терміново переносити на виведення, у вивідній шафі слід тримати режим інкубаційної шафи ще мінімум 5-6 годин.

Нагадаємо, на 13-ту добу інкубації індиче яйце оцінюють за ступенем розвитку алантоїса.