Без вчасно застосованої техніки часник може розкластись у полі на зубки
Щоб відбити витрати на необхідну техніку для часникового проекту, необхідно посіяти мінімум 15 га часнику, а щоб ще й заробити – хоча б 30 га.
Про це у своїй статті для журналу «Садівництво по-українськи» написав Сергій Шиш, директор компанії «Агроінновейшн».
«На мою думку, якщо ви усвідомлено заходите в часниковий проєкт, маєте робити це з мінімально необхідним набором техніки, – розповів він. – Орендою користується невелика кількість малих господарств. Трактор, сівалка, культиватор, комбайн, обприскувач краще мати свої. Наприклад, якщо через форсмажор найнята збиральна техніка не приїхала вчасно, і в цей момент пішли дощі, часник розкладеться в полі на зубки».
До набору початкової необхідної техніки, за словами експерта, входить пневматична шестирядна сівалка точного висіву іспанського виробництва та трирядний або однорядний комбайн.
«Під час планування часникового проєкту з нуля потрібно розраховувати на загальні витрати до 300 тис. євро – і це буде висококласна техніка, яка зможе обробляти 50-70 га, – написав пан Шиш. – Відмінна професійна сівалка для часнику обійдеться приблизно у 80 тис. євро, комбайн – 120-180 тис. євро. Це недорого, якщо порівняти із зерновими, де один фірмовий широкозахватний комбайн може коштувати 380 тис. євро, а обприскувач – 500 тис. євро».
Читайте також: На Дніпропетровщині з повітряних цибулинок виростили експортний часник